Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ICJ verwerpt Soedanese genocidezaak tegen VAE

ICJ verwerpt Soedanese genocidezaak tegen VAE

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) heeft een genocidezaak verworpen die Soedan heeft aangespannen tegen de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Het hof in Den Haag vindt dat het niet bevoegd is te oordelen in de zaak.

Soedan had de VAE voor het ICJ gedaagd omdat het land met vermeende steun aan de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zou hebben bijgedragen aan genocide. De beschuldigingen worden ten stelligste ontkend door de VAE, al worden deze door sommige experts geloofwaardig geacht. De VAE hebben grote economische belangen in Soedan. Veel goud uit het grondstoffenrijke Soedan vindt zijn weg naar de VAE.

Toen de VAE in 2005 het Genocideverdrag van de VN ondertekenden, maakten zij een voorbehoud bij een clausule die landen toestaat om andere landen voor het ICJ te dagen in verband met geschillen. Hierdoor ziet het ICJ geen grond om de zaak verder in behandeling te nemen.

Bloedige oorlog

De VAE zijn blij met het besluit, zegt een hooggeplaatste functionaris over de "duidelijke en beslissende bevestiging van het feit dat deze zaak volkomen ongegrond was". Voor de uitspraak beschuldigde hij Soedan ervan de zaak te hebben aangespannen in een "poging om de aandacht af te leiden van hun eigen wrede staat van dienst".

Het Soedanese leger is al twee jaar verwikkeld in een bloedige oorlog met de RSF. De oorlog heeft al tienduizenden levens geëist en zeker 13 miljoen mensen zijn op de vlucht geslagen.

Meer uit Buitenland

Israël vergeldt raketaanval van Houthi-rebellen Jemen

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft luchtaanvallen uitgevoerd in Jemen na een raketaanval een dag eerder door Houthi-rebellen op de internationale luchthaven bij Tel Aviv. De Houthi's meldden Amerikaans-Israëlische luchtaanvallen op onder meer de haven van Hodeidah aan de Rode Zee.

9 minuten geleden
Amerikaanse regering betaalt migranten die zelf terugkeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering wil ongedocumenteerde immigranten 1000 dollar (ongeveer 884 euro) geven als ze bereid zijn vrijwillig het land te verlaten. De overheid betaalt bovendien de reiskosten. Het geld wordt uitbetaald als iemand zijn terugkeer heeft bevestigd via een daarvoor bestemde app.

58 minuten geleden
Pro-Europese premier Roemenië stapt op na succes uiterst rechts

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - De pro-Europese premier van Roemenië, Marcel Ciolacu, heeft zijn aftreden aangekondigd. De sociaaldemocraat trekt zijn centrumlinkse partij terug uit de regeringscoalitie na het enorme verkiezingssucces van uiterst rechts. De extreem nationalistische George Simion won een dag eerder de eerste ronde van de presidentsverkiezingen met een ruime voorsprong. De kandidaat van Ciolacu's coalitie slaagde er niet in de tweede ronde te halen.

1 uur geleden
Litouwen investeert miljard in grensversterking bij Rusland

VILNIUS (ANP/AFP) - Litouwen gaat 1,1 miljard euro uitgeven om zijn grenzen met Rusland en Belarus te versterken, maakte het NAVO-lid maandag bekend. Het grootste deel van het geld, 800 miljoen, wordt gebruikt om antitankmijnen aan te schaffen.

2 uur geleden
Veel belangstelling voor begin van zaak tegen Diddy

NEW YORK (ANP) - De langverwachte rechtszaak tegen Sean 'Diddy' Combs is maandag van start gegaan. In de rechtbank van New York begon de selectie van de jury die zal oordelen of de rapper zich schuldig heeft gemaakt aan onder meer mensenhandel en seksueel misbruik.

3 uur geleden
Netanyahu kondigt bezetting gebieden in Gazastrook aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël wil gebieden in de Palestijnse Gazastrook gaan bezetten, aldus de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een videoboodschap. Volgens een topfunctionaris wordt nog wel eerst geprobeerd een deal te sluiten over de Israëlische gijzelaars die zich in handen van Hamas in Gaza bevinden.

3 uur geleden
Hooggerechtshof verwerpt fraude-aanklachten tegen Juan Carlos

MADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse Hooggerechtshof heeft een aanklacht tegen de Spaanse oud-koning Juan Carlos wegens belastingfraude verworpen. De vader van koning Felipe werd door een groep voormalige juristen, rechters en openbaar aanklagers beschuldigd. Volgens het hof zijn er geen nieuwe feiten, bewijzen of documenten ingediend die het rechtvaardigen het onderzoek opnieuw te openen.

3 uur geleden