Icardi redt PSG nadat Messi tot zijn onvrede is gewisseld
PARIJS (ANP) - Mauro Icardi heeft Paris Saint-Germain voor gezichtsverlies behoed in het thuisduel met Olympique Lyon. De invaller tekende in blessuretijd voor het winnende doelpunt (2-1).
PSG startte met een gevreesde aanval, bestaande uit Lionel Messi, Kylian Mbappé, Neymar en Ángel Di María. Maar het was het Lyon van trainer Peter Bosz dat in de 54e minuut met een doelpunt van Lucas Paquetá de leiding nam. Neymar maakte in de 65e minuut gelijk, met een makkelijk gegeven strafschop die hij zelf had veroorzaakt.
Trainer Mauricio Pochettino besloot bij die gelijke stand (1-1) Messi naar de kant te halen. De van Barcelona overgekomen Argentijn was niet blij met zijn wissel in de 76e minuut. Hij negeerde een uitgestoken hand van Pochettino en riep wat tegen zijn coach.
Messi was voor rust gevaarlijk met een schot op de kruising. Verdediger Jason Denayer van Lyon kon een inzet van Messi nog net uit het doel werken. Georginio Wijnaldum mocht in de slotfase bij PSG invallen, net als Icardi die op aangeven van Mbappé scoorde,
PSG, dat woensdag gelijkspeelde tegen Club Brugge in de Champions League (1-1), is na 6 competitiewedstrijden nog zonder puntenverlies.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden