Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HZ verkoopt locatie Boulevard Bankert 154

HZ verkoopt locatie Boulevard Bankert 154

VLISSINGEN - Om goed voorbereid te zijn op de toekomst, heeft de HZ een langetermijnvisie opgesteld waarin onderwijs, onderzoek en huisvesting samenkomen. De huisvestingswensen en -behoeften die hierbij passen zijn vastgelegd in een uitgebreid Masterplan. Hierin staat dat de locatie Boulevard Bankert 154 in Vlissingen wordt verkocht.

John Dane, voorzitter van het College van Bestuur, geeft aan dat de HZ op het gebied van huisvesting voor ingrijpende beleidsbesluiten staat. “Eén van de deelprojecten uit het huisvestingsplan betreft een nieuwe bestemming voor het HZ-gebouw aan de Vlissingse boulevard, het oude werkplaatsgebouw dat ooit onderdeel was van de Zeevaartschool. Dit gebouw hebben we al sinds 2012 niet meer in gebruik voor activiteiten. Het is voor niemand goed dat dit gebouw op die prachtige plek ongebruikt blijft.”  

Huisvesting moet passen bij modern onderwijs?
“We streven naar een inspirerende en uitdagende campus, met een hoge kwaliteit van onderwijs en aandacht voor kennisdeling en samenwerken. Het spreekt voor zich dat dat minder goed gaat in een traditioneel gebouw dat is opgedeeld in hokjes, lokalen en afdelingen. Wie streeft naar interdisciplinair onderwijs en onderzoek heeft een andersoortig onderwijsgebouw nodig: een modern gebouw dat meerwaarde biedt aan inspirerend onderwijs met open leerruimtes, projectruimtes en stilte ruimtes. ?De locatie Boulevard Bankert 154 is een oud werkplaatsgebouw en voldoet niet aan bovenstaande wensen. Verbouw is kostbaar, logistiek niet gemakkelijk en de locatie is beperkt in ruimte. Bovendien betekent dit een extra campus van de HZ, terwijl de HZ haar activiteiten wil concentreren op maximaal twee campussen: Het Groene Woud in Middelburg en de Edisonweg in Vlissingen. Dit alles overwegende hebben we besloten om de Boulevard te verkopen. ?De opleidingen Maritiem Officier en Logistics Engineering zijn inmiddels al bijna 10 jaar gehuisvest aan de Edisonweg. Op deze locatie hebben we ook geïnvesteerd in onder meer het vooruitstrevende maritieme simulatorencentrum”, vertelt John Dane.

Vervolg ?
De komende periode wordt het proces gestart voor de verkoop van de locatie. Het verkooptraject wordt begeleid door een externe partner om het proces met de juiste aandacht en zorgvuldigheid te doorlopen.

Meer uit Vlissingen

Nabestaanden van Canadese strijders in Vlissingen: ‘Emotioneel om te zijn op plek waar het allemaal gebeurd is’

VLISSINGEN - Door de straten in de omgeving van de Oranjedijk klinken op dinsdagmiddag 29 april flarden van doedelzakmuziek. De piper en drumsband zijn nog druk aan het repeteren voor ze de groep van ongeveer 100 nabestaanden van de Canadese strijders begeleiden naar Uncle Beach.

15 uur geleden
Fietser onderzocht na aanrijding met auto in Paul Krugerstraat

VLISSINGEN - Een fietser is dinsdagmorgen medisch nagekeken na een botsing met een auto op de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het slachtoffer hoefde niet voor behandeling naar het ziekenhuis vervoerd te worden.

1 dag geleden
Bank met gedenkplaatje bij ZRTI eert dokter Bax

VLISSINGEN - In het parkje aan de Koudekerkseweg in Vlissingen, tegenover het Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) is zaterdagmiddag het bankje ter nagedachtenis aan dokter Willem Adriaan Bax officieel onthuld. De in 2007 overleden chirurg was een van de initiatiefnemers van het ZRTI.

1 dag geleden
FOTO’S: Zo viert Vlissingen Bevrijdingsdag

VLISSINGEN - Tachtig jaar vrijheid na de Tweede Wereldoorlog wordt maandag groots gevierd tijdens het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen.

1 dag geleden
Dodenherdenking op Noorderbegraafplaats is plechtig eerbetoon tachtig jaar na Tweede Wereldoorlog

VLISSINGEN - Tachtig jaar na de Tweede Wereldoorlog was zondagavond de Dodenherdenking ook op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen een plechtige ceremonie.

1 dag geleden
Gevaarlijk rijgedrag in trouwstoet: Politie deelt meerdere bekeuringen uit

VLISSINGEN- De politie heeft zaterdagmiddag meerdere bekeuringen uitgedeeld aan bestuurders van voertuigen die meereden in een trouwstoet in de omgeving van de President Rooseveltlaan. Meerdere personen deden melding van gevaarlijk rijgedrag. Agenten spraken het bruidspaar aan en verzochten het gezelschap zich aan de verkeersregels te houden.

2 dagen geleden
Kunstenaar Dani Ploeger slaat op Bevrijdingsdag ‘alarm’ in Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Op Bevrijdingsdag maandag houdt kunstenaar Dani Ploeger tussen 11.00 en 13.00 uur een interventie in zijn geboortedorp Oost-Souburg. Zijn performance 'Extern Alarm' maakt deel uit van het project Entartete, georganiseerd door Underdog Buro Kunst & Markt. In het kader van de vieringen van tachtig jaar vrijheid wordt hiermee aandacht besteed aan de verdringing en onderdrukking van experimentele en kritische kunst onder totalitaire regimes. 

3 dagen geleden