
HZ verkoopt locatie Boulevard Bankert 154
VLISSINGEN - Om goed voorbereid te zijn op de toekomst, heeft de HZ een langetermijnvisie opgesteld waarin onderwijs, onderzoek en huisvesting samenkomen. De huisvestingswensen en -behoeften die hierbij passen zijn vastgelegd in een uitgebreid Masterplan. Hierin staat dat de locatie Boulevard Bankert 154 in Vlissingen wordt verkocht.
John Dane, voorzitter van het College van Bestuur, geeft aan dat de HZ op het gebied van huisvesting voor ingrijpende beleidsbesluiten staat. “Eén van de deelprojecten uit het huisvestingsplan betreft een nieuwe bestemming voor het HZ-gebouw aan de Vlissingse boulevard, het oude werkplaatsgebouw dat ooit onderdeel was van de Zeevaartschool. Dit gebouw hebben we al sinds 2012 niet meer in gebruik voor activiteiten. Het is voor niemand goed dat dit gebouw op die prachtige plek ongebruikt blijft.”
Huisvesting moet passen bij modern onderwijs?
“We streven naar een inspirerende en uitdagende campus, met een hoge kwaliteit van onderwijs en aandacht voor kennisdeling en samenwerken. Het spreekt voor zich dat dat minder goed gaat in een traditioneel gebouw dat is opgedeeld in hokjes, lokalen en afdelingen. Wie streeft naar interdisciplinair onderwijs en onderzoek heeft een andersoortig onderwijsgebouw nodig: een modern gebouw dat meerwaarde biedt aan inspirerend onderwijs met open leerruimtes, projectruimtes en stilte ruimtes. ?De locatie Boulevard Bankert 154 is een oud werkplaatsgebouw en voldoet niet aan bovenstaande wensen. Verbouw is kostbaar, logistiek niet gemakkelijk en de locatie is beperkt in ruimte. Bovendien betekent dit een extra campus van de HZ, terwijl de HZ haar activiteiten wil concentreren op maximaal twee campussen: Het Groene Woud in Middelburg en de Edisonweg in Vlissingen. Dit alles overwegende hebben we besloten om de Boulevard te verkopen. ?De opleidingen Maritiem Officier en Logistics Engineering zijn inmiddels al bijna 10 jaar gehuisvest aan de Edisonweg. Op deze locatie hebben we ook geïnvesteerd in onder meer het vooruitstrevende maritieme simulatorencentrum”, vertelt John Dane.
Vervolg ?
De komende periode wordt het proces gestart voor de verkoop van de locatie. Het verkooptraject wordt begeleid door een externe partner om het proces met de juiste aandacht en zorgvuldigheid te doorlopen.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verleent medewerking aan de sloop van het bedrijfspand aan de Scheldestraat 98 in Vlissingen voor woningbouw.
15 uur geledenOOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland wil het pand van De Zwaan, middenin Oost-Souburg, kopen om er zestien huurappartementen in te maken. De gemeente Vlissingen staat hier positief tegenover. "Het gaat om kleine socialehuurappartementen voor starters en alleenstaanden", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar. "Dit is een moeilijk te bedienen groep, dus we vinden dit een goed plan."
17 uur geledenVLISSINGEN - Deltaband Vlissingen is dé Show & Marchingband van Zeeland. De enthousiaste leden van de band zorgen wekelijks voor ontspanning en plezier tijdens hun repetitieavond. Muziek, zoals de Deltaband het brengt is topsport. Zowel lichamelijk als geestelijke inspanning wordt er van een muzikant gevraagd.
18 uur geledenVLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Een automobiliste is dinsdagmiddag gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht na een botsing met een andere auto in de Bermweg in Oost-Souburg.
1 dag geledenVLISSINGEN - De politie heeft dinsdag negen personen bekeurd bij een verkeerscontrole in Vlissingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - De verkoop van de 73 nieuwbouwappartementen in het Singelkwartier in Vlissingen verloopt voorspoedig. "Sinds het verkoopevent is er grote belangstelling. Inmiddels zijn 25 appartementen verkocht en is er een flink aantal opties genomen", vertelt makelaar Arthur Aerssens.
1 dag geleden