Hyundai en Kia omhoog in Seoul, rest beurzen Azië gesloten
SEOUL (ANP) - Autobedrijven Hyundai en Kia stonden maandag bij de grootste stijgers op de beurs in Seoul. Een mogelijkheid voor niet-Amerikaanse bedrijven die niet in de Verenigde Staten produceren om toch in aanmerking te komen voor subsidies in de VS, zorgde voor een opgelaten stemming bij beleggers in Zuid-Korea.
Amerikaanse kopers van elektrische auto's kunnen tot 7500 dollar subsidie krijgen, maar dan moet hun auto wel in de VS zijn gemaakt. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën kunnen ook buitenlandse auto's in aanmerking komen, mits ze geleaset worden aan Amerikaanse consumenten. Hyundai steeg 4,3 procent op dat bericht, zusterbedrijf Kia dikte 3,7 procent aan.
Ook Samsung SDI, de batterijenproducent van het Samsung-concern, en LG Energy Solution deden het goed. Die beide producenten van accu's voor elektrische auto's gingen tot 2,4 procent omhoog.
Ondanks de Amerikaanse hoop voor elektrische auto's, ging de Kospi-index in Seoul omlaag. De beursgraadmeter daalde 0,5 procent.
Elders in Azië bleven de beurzen nog gesloten na de jaarwisseling. Onder meer in Tokio, Hongkong, Shanghai, Singapore en Australië was dat het geval.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
10 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
12 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
16 uur geleden