Hyundai en Kia omhoog in Seoul, rest beurzen Azië gesloten
SEOUL (ANP) - Autobedrijven Hyundai en Kia stonden maandag bij de grootste stijgers op de beurs in Seoul. Een mogelijkheid voor niet-Amerikaanse bedrijven die niet in de Verenigde Staten produceren om toch in aanmerking te komen voor subsidies in de VS, zorgde voor een opgelaten stemming bij beleggers in Zuid-Korea.
Amerikaanse kopers van elektrische auto's kunnen tot 7500 dollar subsidie krijgen, maar dan moet hun auto wel in de VS zijn gemaakt. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën kunnen ook buitenlandse auto's in aanmerking komen, mits ze geleaset worden aan Amerikaanse consumenten. Hyundai steeg 4,3 procent op dat bericht, zusterbedrijf Kia dikte 3,7 procent aan.
Ook Samsung SDI, de batterijenproducent van het Samsung-concern, en LG Energy Solution deden het goed. Die beide producenten van accu's voor elektrische auto's gingen tot 2,4 procent omhoog.
Ondanks de Amerikaanse hoop voor elektrische auto's, ging de Kospi-index in Seoul omlaag. De beursgraadmeter daalde 0,5 procent.
Elders in Azië bleven de beurzen nog gesloten na de jaarwisseling. Onder meer in Tokio, Hongkong, Shanghai, Singapore en Australië was dat het geval.
Meer uit Financieel
CLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.
41 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING beperkt de mogelijkheden bij het afsluiten van een aflossingsvrije hypotheek en volgt daarmee het voorbeeld van andere Nederlandse banken. Binnenkort kunnen klanten tot maximaal 30 procent van de woningwaarde financieren met een lening waarover ze tussentijds alleen de rente hoeven te betalen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt een boete van 270.000 euro op aan het bedrijf achter de inmiddels gestopte veilingwebsite Ticketveiling.nl. Volgens de ACM heeft dat bedrijf, House of Tickets, consumenten misleid doordat deelnemers dachten dat zij opboden tegen andere mensen. Maar in werkelijkheid boden zij op tegen een zogeheten biedbot die onder wisselende namen meebood om de prijs onrechtmatig te verhogen.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Transavia heeft de rechtszaak die donderdag zou worden behandeld in Haarlem over de halvering van het aantal grondafhandelaren op Schiphol ingetrokken. Een woordvoerster van Transavia zegt dat de luchtvaartmaatschappij dat heeft besloten nadat "een heroverweging" is gemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De aanvallen waren gericht op een militaire locatie die volgens de Amerikanen een bedreiging vormde voor hun troepen en het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Iran meldde daarnaast een Amerikaanse luchtmachtbasis te hebben aangevallen. De olieprijzen gingen omhoog door de afnemende hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geleden