Hyundai en Kia omhoog in Seoul, rest beurzen Azië gesloten
SEOUL (ANP) - Autobedrijven Hyundai en Kia stonden maandag bij de grootste stijgers op de beurs in Seoul. Een mogelijkheid voor niet-Amerikaanse bedrijven die niet in de Verenigde Staten produceren om toch in aanmerking te komen voor subsidies in de VS, zorgde voor een opgelaten stemming bij beleggers in Zuid-Korea.
Amerikaanse kopers van elektrische auto's kunnen tot 7500 dollar subsidie krijgen, maar dan moet hun auto wel in de VS zijn gemaakt. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën kunnen ook buitenlandse auto's in aanmerking komen, mits ze geleaset worden aan Amerikaanse consumenten. Hyundai steeg 4,3 procent op dat bericht, zusterbedrijf Kia dikte 3,7 procent aan.
Ook Samsung SDI, de batterijenproducent van het Samsung-concern, en LG Energy Solution deden het goed. Die beide producenten van accu's voor elektrische auto's gingen tot 2,4 procent omhoog.
Ondanks de Amerikaanse hoop voor elektrische auto's, ging de Kospi-index in Seoul omlaag. De beursgraadmeter daalde 0,5 procent.
Elders in Azië bleven de beurzen nog gesloten na de jaarwisseling. Onder meer in Tokio, Hongkong, Shanghai, Singapore en Australië was dat het geval.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
35 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
4 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
9 uur geleden