Hyundai en Kia niet meer in gesprek met Apple, aandelen onderuit
TOKIO (ANP) - De Zuid-Koreaanse automakers Hyundai en Kia gingen maandag onderuit op de beurs in Seoul. Beleggers reageerden teleurgesteld op een verklaring van de twee bedrijven dat er geen gesprekken worden gevoerd met het Amerikaanse technologieconcern Apple over een mogelijke samenwerking. In de afgelopen weken schoten de aandelenkoersen van Kia en moederbedrijf Hyundai juist omhoog door geluiden dat de autobouwers samen met Apple zelfrijdende elektrische auto's zouden gaan ontwikkelen.
Hyundai leverde bijna 6 procent in en Kia Motors raakte 14 procent kwijt. De bedrijven lieten in een wettelijke update onder de regels van de Zuid-Koreaanse aandelenmarkt weten geen onderhandelingen te voeren met Apple over de ontwikkeling van een zelfrijdende auto van de iPhone-maker.
Verschillende media meldden de voorbije maanden dat Apple en Hyundai werken aan een verbond om samen met Apple zelfrijdende auto's te maken. Het Zuid-Koreaanse autoconcern berichtte in januari zelf met de iPhone-maker in gesprek te zijn, maar trok die verklaring later weer in. De bekendmaking door Hyundai zou tot boosheid bij Apple hebben geleid, die doorgaans nieuwe ontwikkelingen strikt geheimhoudt.
Nikkei
In Tokio eindigde de Nikkei 2,1 procent hoger op 29.388,50 punten en bereikte het hoogste niveau in dertig jaar. De stemming werd gesteund door sterke bedrijfsresultaten. Vooral de Japanse staalmakers waren in trek. Kobe Steel maakte een koerssprong van ruim 17 procent dankzij een verhoging van de jaarverwachting. Nippon Steel werd 9 procent hoger gezet. De staalfabrikant verwacht dat het jaarverlies lager zal uitvallen dan eerder werd gedacht. Telecomonderneming en techinvesteerder SoftBank, die na de slotbel met resultaten kwam, won 4,5 procent. Autofabrikant Toyota, die dinsdag de boeken opent, klom dik 1 procent.
In Shanghai noteerde de hoofdindex 0,9 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won 0,4 procent. De grote Chinese technologiebedrijven lieten een gemengd beeld zien in een reactie op de strengere regels van Peking om de machtspositie van deze bedrijven aan te pakken. Webwinkel Alibaba daalde 0,3 procent en internetconcern Tencent won 0,7 procent.
Veel Aziatische beurzen kennen deze week een korte handelsweek vanwege de viering van het Chinees Nieuwjaar. In China en Zuid-Korea zijn de markten op donderdag en vrijdag gesloten. De beurs in Hongkong is vrijdag dicht en in Tokio hebben beleggers donderdag een vrije dag vanwege de viering van de stichting van Japan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
4 uur geleden