Hypotheker: verduurzamen woningen steeds populairder
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het aantal aanvragen voor een hypotheek om de woning mee te verduurzamen is de afgelopen maanden sterk toegenomen. De toename was al in juni te merken, meldt hypotheekbemiddelaar De Hypotheker. Met de sterk stijgende gasprijzen leken ook meer huizenbezitters van plan om hun huis aan te pakken, denkt dat bedrijf.
In juni werden op jaarbasis al 49 procent meer hypotheken afgesloten voor verduurzaming van de woning en ook in juli, augustus en september lagen de aanvragen rond de 50 procent boven die van een jaar eerder. In oktober was dat zelfs 60 procent. Tegelijkertijd merkt De Hypotheker dat het aantal aanvragen voor een hypotheek voor een nieuwe woning in die maand ruim een kwart lager lag dan een jaar eerder.
De hoge gasprijzen hebben huizenbezitters misschien een zetje gegeven, maar de weinige beschikbare woningen en de hoge huizenprijzen zijn ook van invloed op de verbouwplannen van veel huizenbezitters, stelt De Hypotheker. Als verhuizen er niet inzit dan pakken ze hun eigen huis aan, zeker nu de rente nog zo laag is. Met name 55-plussers kiezen hier volgens de hypotheekbemiddelaar voor, al is de stijging in alle leeftijdsgroepen sterk.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
6 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiƫn Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
5 uur geleden