Hypotheekshop ziet woningmarkt aantrekken en huizenprijs stijgen
AMSTERDAM (ANP) - De Hypotheekshop merkt dat de woningmarkt in Nederland weer aantrekt en dat de huizenprijzen opnieuw in de lift zitten, ondanks de stijgende hypotheekrente. Volgens de hypotheekadviesketen met zo'n 170 vestigingen wijzen bredere marktcijfers op een toename van de huizenprijzen met 3 procent ten opzichte van het tweede kwartaal van dit jaar. In veel delen van Nederland zou het ook weer gebruikelijker zijn om boven de vraagprijs te bieden of zonder ontbindende voorwaarden te kopen.
Eerder meldde De Hypotheekshop al dat de daling van de huizenprijzen van eerder dit jaar tot stilstand leek gekomen. Onlangs zag het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) de huizenprijzen ook al voor de derde maand op rij licht stijgen ten opzichte van de voorgaande maand. Volgens CBS-hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen leken de huizenprijzen daarmee te stabiliseren na maanden van prijsdaling.
De Hypotheekshop heeft ook eigen cijfers over hypotheken, waarmee de keten zicht heeft op ongeveer 8 procent van de markt. Het aantal aanvragen ligt in het derde kwartaal ongeveer op hetzelfde niveau als een kwartaal terug. "Dit bevestigt de stijgende trend die begon in het eerste kwartaal van dit jaar", stelt de keten. Vooral van starters op de woningmarkt komen er meer aanvragen binnen, maar hypotheekadviseurs zien in mindere mate ook een stijging van de aanvragen voor bijvoorbeeld verbouwingen of mensen die aan hun tweede of derde huis beginnen.
Rentes
Ook ziet de keten dat het aandeel van appartementen binnen de woningverkopen in de lift zit. "Deze verschuiving lijkt te worden veroorzaakt door verminderde interesse van beleggers in huurwoningen vanwege de hogere hypotheekrente en overheidsmaatregelen die zijn genomen. Veel beleggers hebben de afgelopen periode hun appartementen verkocht, wat juist starters de kans geeft om weer in te stappen."
De Hypotheekshop merkt verder op dat de hypotheekrentes eerder dit jaar leken te stabiliseren, na de flinke rentestijging van vorig jaar. Maar deze maand zijn de rentes op de financiële markten weer begonnen aan een nieuwe stijging. Dat komt doordat beleggers ervan uitgaan dat centrale banken hun beleidsrentes langer hoog zullen houden dan eerder gedacht. Daardoor zijn hypotheekaanbieders ook weer overgegaan tot het verhogen van hun rentetarieven.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Russische dochterondernemingen van AkzoNobel onder tijdelijk beheer geplaatst. Dat bevestigt het verfconcern in een verklaring. Het bedrijf laat daarbij weten dat het momenteel het decreet bestudeert en de gevolgen ervan onderzoekt.
22 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek overwegend lager begonnen, vooral door koersverliezen van chipfabrikanten. Ook werd de stemming gedrukt door de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het grote datalek bij Odido van eerder dit jaar onderzoeken. De toezichthouder richt zich op de zorgplicht van telecomaanbieders om de persoonsgegevens van klanten te beschermen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrijf achter het videoplatform Dumpert, DT Media, betaalt klanten terug nadat de prijs van hun lopende abonnement werd verhoogd van 3,99 euro naar 39,99 euro per jaar. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) meldt dat DT Media klanten niet goed had geïnformeerd over de prijsverhoging.
2 uur geledenZWIJNDRECHT (ANP) - Binnenvaartschippers in Nederland merken de gevolgen van een lage waterstand. Ze moeten soms langer wachten bij sluizen omdat die minder vaak schepen doorlaten om water te besparen. Verder kunnen binnenvaartschepen minder vervoeren omdat rivieren ondieper zijn vanwege de lage waterstand, vertelt een woordvoerder van branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren hebben afgelopen nacht door heel Nederland gedemonstreerd tegen de stikstofplannen die het kabinet vorige maand presenteerde en zijn van plan de acties op te voeren. Een woordvoerster van de boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) bevestigt na berichtgeving door RTV Drenthe dat zo'n veertig boeren de toegang tot 32 locaties hebben afgesloten, waaronder een distributiecentrum in Beilen en een afvalverwerker in Wijster. Daarbij werden hekken bij de ingang dichtgemaakt met kettingen en sloten.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Volkswagen schrapt mogelijk nog eens 50.000 banen om zijn concurrentiepositie te verbeteren. Dat laat topman Oliver Blume in een interne memo, ingezien door Reuters, aan het personeel weten. Het bedrijf maakt op dit moment 20 procent meer kosten dan vergelijkbare autofabrikanten.
3 uur geleden