Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huw Edwards krijgt voorwaardelijke straf in kinderpornozaak

Huw Edwards krijgt voorwaardelijke straf in kinderpornozaak

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse nieuwslezer Huw Edwards krijgt een voorwaardelijke celstraf van zes maanden in een kinderpornozaak. Edwards behoort tot de bekendste Britse mediafiguren en heeft toegegeven dat hij via WhatsApp kinderpornografisch materiaal heeft ontvangen.

Edwards presenteerde het nieuws bij de landelijke omroep BBC. Britten kregen hem op televisie te zien bij belangrijke gebeurtenissen, zoals het overlijden van de koningin. De presentator nam in april ontslag, naar eigen zeggen na "medisch advies" van zijn artsen.

De bekende Brit heeft zich volgens de rechter schuldig gemaakt aan "zeer ernstige vergrijpen", maar zou geen gevaar vormen voor kinderen. Wel moet hij zich verplicht laten behandelen, schrijft Sky News.

Verdachte WhatsApp-conversatie

De ex-presentator komt ook voor een periode van zeven jaar op een lijst van veroordeelde zedendelinquenten. Dat betekent volgens de BBC dat hij de politie op de hoogte moet houden van waar hij zich bevindt.

De politie was Edwards op het spoor gekomen nadat tijdens een onderzoek een verdachte WhatsApp-conversatie was ontdekt. Dat leidde vorig jaar tot zijn aanhouding. Later kreeg de BBC kritiek, omdat de omroep zijn salaris nog maanden bleef doorbetalen.

Felle kritiek

De omroep uitte na de uitspraak felle kritiek op de voormalige topmedewerker. "We zijn geschokt door zijn misdrijven. Hij heeft niet alleen de BBC verraden, maar ook de kijkers die hem vertrouwden."

Hoewel Edwards niet wordt opgesloten, reageerde het Britse Openbaar Ministerie tevreden. De Crown Prosecution Service (CPS) zei volgens Britse media dat een duidelijk signaal is afgegeven dat mensen die betrokken zijn bij kindermisbruik worden aangepakt.

Meer uit Buitenland

Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

16 minuten geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

35 minuten geleden
Zeker tien doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.

1 uur geleden
Zwitsers zetten 4000 militairen in tijdens G7-top in Frankrijk

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.

1 uur geleden
Levenslang geëist tegen beklaagde aanslag op markt in Maagdenburg

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.

2 uur geleden
Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

4 uur geleden
Demonstranten dringen parlement Brussel binnen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.

4 uur geleden