Huw Edwards krijgt voorwaardelijke straf in kinderpornozaak
LONDEN (ANP) - De voormalige Britse nieuwslezer Huw Edwards krijgt een voorwaardelijke celstraf van zes maanden in een kinderpornozaak. Edwards behoort tot de bekendste Britse mediafiguren en heeft toegegeven dat hij via WhatsApp kinderpornografisch materiaal heeft ontvangen.
Edwards presenteerde het nieuws bij de landelijke omroep BBC. Britten kregen hem op televisie te zien bij belangrijke gebeurtenissen, zoals het overlijden van de koningin. De presentator nam in april ontslag, naar eigen zeggen na "medisch advies" van zijn artsen.
De bekende Brit heeft zich volgens de rechter schuldig gemaakt aan "zeer ernstige vergrijpen", maar zou geen gevaar vormen voor kinderen. Wel moet hij zich verplicht laten behandelen, schrijft Sky News.
Verdachte WhatsApp-conversatie
De ex-presentator komt ook voor een periode van zeven jaar op een lijst van veroordeelde zedendelinquenten. Dat betekent volgens de BBC dat hij de politie op de hoogte moet houden van waar hij zich bevindt.
De politie was Edwards op het spoor gekomen nadat tijdens een onderzoek een verdachte WhatsApp-conversatie was ontdekt. Dat leidde vorig jaar tot zijn aanhouding. Later kreeg de BBC kritiek, omdat de omroep zijn salaris nog maanden bleef doorbetalen.
Felle kritiek
De omroep uitte na de uitspraak felle kritiek op de voormalige topmedewerker. "We zijn geschokt door zijn misdrijven. Hij heeft niet alleen de BBC verraden, maar ook de kijkers die hem vertrouwden."
Hoewel Edwards niet wordt opgesloten, reageerde het Britse Openbaar Ministerie tevreden. De Crown Prosecution Service (CPS) zei volgens Britse media dat een duidelijk signaal is afgegeven dat mensen die betrokken zijn bij kindermisbruik worden aangepakt.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.
56 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Iran alleen een deal sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft Trump in een bericht op Truth Social, waarin hij het land ook een "geweldige toekomst" in het vooruitzicht stelt.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
3 uur geleden