Huw Edwards krijgt voorwaardelijke straf in kinderpornozaak
LONDEN (ANP) - De voormalige Britse nieuwslezer Huw Edwards krijgt een voorwaardelijke celstraf van zes maanden in een kinderpornozaak. Edwards behoort tot de bekendste Britse mediafiguren en heeft toegegeven dat hij via WhatsApp kinderpornografisch materiaal heeft ontvangen.
Edwards presenteerde het nieuws bij de landelijke omroep BBC. Britten kregen hem op televisie te zien bij belangrijke gebeurtenissen, zoals het overlijden van de koningin. De presentator nam in april ontslag, naar eigen zeggen na "medisch advies" van zijn artsen.
De bekende Brit heeft zich volgens de rechter schuldig gemaakt aan "zeer ernstige vergrijpen", maar zou geen gevaar vormen voor kinderen. Wel moet hij zich verplicht laten behandelen, schrijft Sky News.
Verdachte WhatsApp-conversatie
De ex-presentator komt ook voor een periode van zeven jaar op een lijst van veroordeelde zedendelinquenten. Dat betekent volgens de BBC dat hij de politie op de hoogte moet houden van waar hij zich bevindt.
De politie was Edwards op het spoor gekomen nadat tijdens een onderzoek een verdachte WhatsApp-conversatie was ontdekt. Dat leidde vorig jaar tot zijn aanhouding. Later kreeg de BBC kritiek, omdat de omroep zijn salaris nog maanden bleef doorbetalen.
Felle kritiek
De omroep uitte na de uitspraak felle kritiek op de voormalige topmedewerker. "We zijn geschokt door zijn misdrijven. Hij heeft niet alleen de BBC verraden, maar ook de kijkers die hem vertrouwden."
Hoewel Edwards niet wordt opgesloten, reageerde het Britse Openbaar Ministerie tevreden. De Crown Prosecution Service (CPS) zei volgens Britse media dat een duidelijk signaal is afgegeven dat mensen die betrokken zijn bij kindermisbruik worden aangepakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.
3 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara gepleit voor "een sterk en doelmatig leiderschap van de Verenigde Staten" om de oorlog te beëindigen. Hij zei dat na gesprekken met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan over een eventuele hervatting van onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is het belangrijkste dat het bloedvergieten wordt gestopt en een duurzame vrede wordt bereikt "in samenspraak met onze partners" en een sterk en effectief Amerikaans leiderschap.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De lidstaten willen de invoering van de Europese wet tegen ontbossing uitstellen tot 30 december 2026. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. Dat hebben de lidstaten woensdag afgesproken. De Europese Commissie wil de wet op 1 juli 2026 invoeren voor grote bedrijven en op 30 december 2026 voor kleine bedrijven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse en Russische functionarissen hebben een nieuw vredesplan opgesteld voor Oekraïne, schrijft de Financial Times. Daarin zou Oekraïne grote concessies moeten doen. Zo wordt er gesproken over het opgeven van grondgebied in het oosten van Oekraïne en een halvering van de krijgsmacht.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in het zuiden van Libanon. Israël kwam eerder op woensdag al met een waarschuwing voor de bewoners van twee dorpen. Op X werd opgeroepen specifieke gebouwen te evacueren, omdat deze in de buurt van panden zouden zijn "die door Hezbollah worden gebruikt".
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Polen gaat 10.000 militairen inzetten om zijn kritieke infrastructuur te beschermen. Dat zegt minister van Defensie en vicepremier Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Topmilitair Wieslaw Kukula stelt dat vijanden van Polen de naderende feestdagen wellicht als opportuun moment beschouwen om sabotage te plegen.
9 uur geleden