Hulporganisatie UNRWA voor Palestijnen moet neutraler worden
NEW YORK (ANP/DPA) - De organisatie voor hulp aan de Palestijnen, UNRWA, moet zich neutraler opstellen. Dat vindt een onafhankelijke groep deskundigen die onderzoek deed naar de VN-organisatie nadat Israël UNRWA-medewerkers ervan had beschuldigd terrorisme te steunen. Personeel zou de militante Palestijnse organisatie Hamas hebben geholpen bij de aanval van 7 oktober op Israël.
Meerdere medewerkers werden ontslagen. De onderzoekers zeggen dat Israël echter nooit met bewijs is gekomen voor de bewering dat vrijwel al het personeel lid zou zijn van terreurorganisaties. De UNRWA, die zeer belangrijk is voor de Palestijnen in de Gazastrook, moet wel duidelijker maken dat ze neutraal is.
De organisatie heeft weliswaar mechanismen en procedures om ervoor te zorgen dat het beginsel van neutraliteit wordt nageleefd, maar toch zijn er nog steeds problemen, vindt de groep deskundigen. Het gaat onder meer om politieke uitspraken van werknemers, schoolboeken met een "problematische" inhoud en bedreigingen van de zeer politieke vakbonden tegen de leiding van de UNRWA.
De hulpinstantie krijgt de aanbeveling strenger toezicht te houden op het personeel. Ook moet de UNRWA zich beter beschermen tegen misbruik voor militaire doeleinden en al het lesmateriaal op haar scholen herzien.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
8 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
9 uur geleden