Huizenprijzen in Zeeland stegen sinds 2013 met bijna 78 procent
ZEELAND - De huizenprijzen zijn de afgelopen jaren in het hele land flink gestegen. Sinds 2013 stegen de prijzen van bestaande woningen in Zeeland zelfs met bijna 78 procent. Dit blijkt uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
De afgelopen tien jaar zijn de huizenprijzen in heel Nederland fors gestegen. Het CBS heeft cijfers gepubliceerd waarbij de huizenprijzen van tien jaar geleden worden vergeleken met die van nu. En dat levert bizarre cijfers op. Zo stegen de huizenprijzen in Zeeland met bijna 78 procent.
Fases
In de loop van 2013 begon een langdurige stijging van de Nederlandse huizenprijzen. Op dat moment werd vooral de randstad getroffen door die stijging van de prijzen. Maar later begon de stijging ook duidelijk voelbaar te worden in de rest van Nederland. In 2019 waren de huizenprijzen in Zeeland 43,5 procent gestegen ten opzichte van 2013.
Tussen 2019 en 2022 zette de groei van de huizenprijzen fors door. Wanneer je de huizenprijzen in Zeeland in 2022 vergelijkt met die van 2013, is het verschil maar liefst 77,8 procent.
De grootste prijsontwikkeling zie je in de randstad. Daar verdubbelden de huizenprijzen ruim. In Groot-Amsterdam gaat het bijvoorbeeld om 128 procent, en Agglomeratie Haarlem en de Zaanstreek gaat het om een stijging van 129 procent.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
3 minuten geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
17 uur geledenSINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Al 95 jaar vormt het groen-wit van WHS de vertrouwde basis voor voetbalminnend Stalland. Een feestje wat dan ook niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Met een internationaal U11-toernooi, walking football en een afsluitende feestavond was het drie dagen één groot feest op sportpark De Waaije. "Niet enkel een terugblik op het verleden, maar vooral vooruitkijken en ruimte bieden voor de jongere generatie", zo vertelt penningmeester Peter Wielaard.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geledenSCHERPENISSE/SINT-MAARTENSDIJK/SINT PHILIPSLAND - In drie dorpen van de gemeente Tholen start op maandag 18 mei de avondvierdaagse. Wandelaars kunnen in al deze dorpen kiezen uit drie verschillende afstanden.
3 dagen geleden