Huizenprijzen in Zeeland dalen minder hard dan in andere provincies
ZEELAND - In de afgelopen drie maanden zijn er 13,3 procent minder huizen verkocht in Zeeland, wat de op een na grootste daling is na Flevoland. Bovendien zijn de huizenprijzen in de Zeeuwse steden met 3 procent gedaald. Dit betekent dat de prijzen in Zeeland niet zo sterk dalen als in de meeste andere provincies.
Dat blijkt uit gegevens van het CBS en het Kadaster die maandag 23 oktober zijn gepubliceerd. In het derde kwartaal van 2023 daalden de prijzen van koopwoningen tegenover het voorgaande jaar. Gemiddeld waren de koopwoningen 4,6 procent goedkoper. De woningprijzen in Zeeland daalden slechts met 3 procent. Alleen in Groningen en Limburg gingen de prijzen minder snel naar beneden. Een bestaande koopwoning kostte gemiddeld 417.656 euro.
WoningtransactiesVan juli tot september veranderden 46.948 bestaande koopwoningen in Nederland van eigenaar. Dat is 6,9 procent minder dan het jaar ervoor. In alle provincies werden er minder woningen verkocht. In Zeeland werden 13,3 procent minder huizen verkocht in vergelijking met hetzelfde kwartaal van vorig jaar. Dat is de op een na grootste daling van alle provincies. Alleen in Flevoland werden nog minder huizen verkocht (15,2 procent).
De prijzen van alle soorten woningen waren lager dan een jaar eerder. De grootste prijsdaling, namelijk 5 procent, deed zich voor bij vrijstaande woningen. Bij tussenwoningen was de prijsdaling kleiner met 4,3 procent. Daarnaast lieten alleen appartementen een toename zien in het aantal verkopen, met een toename van 4,6 procent. Voor de overige type woningen was er een afname. De sterkste daling vond plaats bij hoekwoningen (12,4 procent).
Prijzen koopwoningen zijn gedaald, met name appartementen goedkoper
Meer uit Tholen
THOLEN - De nieuwe mobiliteitshub in Tholen wordt later opgeleverd dan gepland, omdat de aannemer meer tijd nodig heeft voor het houtwerk. Dat zegt het college na schriftelijke vragen van Arjan Deurloo (Fractie Deurloo). De verwachting is dat de hub in maart klaar is. Ook erkent het college dat de ontbrekende borden bij het aangrenzende kruispunt tot onduidelijkheid konden leiden bij weggebruikers.
9 uur geledenZEELAND - De Zeeuwse industrie staat onder druk door een combinatie van geopolitieke onzekerheden, stijgende loonkosten en afnemende export door internationale spanningen. Hoewel de economie vorig jaar sterker groeide dan verwacht, wordt door UWV de komende jaren een afvlakking voorspeld. Dit heeft ook gevolgen voor de arbeidsmarkt, vooral voor sectoren en beroepen die gevoelig zijn voor economische schommelingen.
13 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 21 februari organiseert wandelsportvereniging (WSV) Oosterscheldestappers uit Sint-Maartensdijk voor de 14e keer de Kees Wessels winterwandeltocht.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Verkeer vanuit Bergen op Zoom moet dit weekend rekening houden met de afsluiting van de Heinenoordtunnel (A29). De tunnel gaat vrijdagavond dicht richting Rotterdam en blijft tot maandag gesloten. Dit is de eerste van de nog drie weekendafsluitingen op de planning.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeenteraad heeft donderdagavond burgemeester Marleen Sijbers (60) aanbevolen voor herbenoeming. Daarmee wordt zij voorgedragen voor een tweede ambtstermijn. Sijbers werd zes jaar geleden benoemd als burgemeester van Tholen en zit nu in het laatste jaar van haar eerste termijn.
2 dagen geledenPOORTVLIET - Toneelclub Poortvliet is druk aan het repeteren geweest voor het blijspel 'Geen familie... dan maar een goeie buurvrouw!'. Het stuk speelt zich af in de woonkamer van Arie en Sofie Steendam. Ze wonen in een dorp waar ook hun ouders hebben gewoond, maar die wonen intussen ergens anders, en de vader van Sofie woont al een tijdje alleen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Anton Geluk wordt per 1 april de nieuwe directeur van Veiling Sint-Annaland. Hij volgt David Hage op die na een dienstverband van bijna vijftig jaar met pensioen gaat. Samen met Edward van den Eijnden gaat hij de tweekoppige directie vormen van Alvantho.
2 dagen geleden