Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huiseigenaren maken vaker bezwaar tegen WOZ-waarde via bureau

Huiseigenaren maken vaker bezwaar tegen WOZ-waarde via bureau

DEN HAAG (ANP) - Huiseigenaren maken dit jaar vaker bezwaar tegen de hoogte van de WOZ-waarde bij een commercieel bureau, vooral omdat WOZ-waardes dit jaar harder zijn gestegen dan voorgaande jaren. Als huiseigenaren het niet eens zijn met de hoogte van de WOZ-waarde kunnen ze bezwaar maken bij de gemeente of dit laten doen door een commercieel bureau.

Eerder deze week ontvingen huiseigenaren de nieuwe WOZ-waarde, die gemiddeld met 17 procent is gestegen. De peilwaarde van een woning is meegestegen met de huizenprijzen, maar ligt een jaar achter waardoor de dalende huizenprijzen nog niet zichtbaar zijn in de WOZ-waarde. Die waarde wordt gebruikt als basis waarover bijvoorbeeld onroerendezaakbelasting (ozb) wordt geheven.

Directeur Dennis van der Locht van WOZ-bureau JUIST denkt dat zijn bedrijf meer aanvragen voor bezwaar ontvangt vanwege de veel hogere stijgingen. "Tot nu toe hebben we 20 procent meer aanvragen ontvangen vergeleken met deze periode vorig jaar."

Grote drukte bij WOZ-bureaus

WOZwet.nl heeft woensdag meer dan 18.000 aanvragen binnen, tegenover zo'n 4500 aanvragen in totaal vorig jaar. "Het komt ook voor dat een gemeente zegt mensen terug te bellen voor het bezwaar, maar dit niet doet", zegt eigenaar Kevin Pruimboom. Hij vermoedt dat huiseigenaren ook hierom vaker aankloppen bij zijn WOZ-bureau. Bij Eerlijke WOZ is het dit jaar zo druk dat het bureau alleen bezwaren behandelt via e-mail.

WOZ-bureaus halen hun inkomsten uit de proceskostenvergoedingen van zo'n 300 tot bijna 600 euro die ze krijgen van gemeenten voor elk succesvol bezwaar. Voor huiseigenaren is het kosteloos maar het wordt op sommige plekken betaald van belastinginkomsten van inwoners. Gemeenten hoeven deze kosten niet te betalen als inwoners zelf bezwaar maken, daarom roepen onder meer Deventer, Arnhem en Haarlem inwoners op dit zelf te doen.

Meer uit Financieel

Geschokte reacties op stappen regering-Trump richting Fed-baas

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe stappen van de regering-Trump richting Federal Reserve-baas Jerome Powell en de centrale bank zorgen voor geschokte reacties. In de Amerikaanse politiek, zowel vanuit Democratische als Republikeinse zijde, is afkeuring uitgesproken.

7 minuten geleden
Opnieuw fors meer auto's gestolen in 2025

APELDOORN (ANP) - In 2025 zijn er opnieuw fors meer personenvoertuigen gestolen, meldt Stichting Verzekeringsbureau Voertuigcriminaliteit (VbV). De Toyota RAV4 en Kia Sportage waren in 2025 opnieuw populair bij autodieven.

38 minuten geleden
Topman Dolf van den Brink van Heineken kondigt vertrek aan

AMSTERDAM (ANP) - Topman Dolf van den Brink van Heineken heeft zijn vertrek aangekondigd. Na bijna zes jaar de baas te zijn geweest bij de bierbrouwer, treedt hij op 31 mei af. Daarna blijft hij nog acht maanden in een adviserende rol beschikbaar voor het Nederlandse concern, heeft Heineken bekendgemaakt.

41 minuten geleden
Trump niet blij met opmerking topman ExxonMobil over Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de opmerking van de topman van olieconcern ExxonMobil dat Venezuela momenteel niet geschikt is voor investeringen in heropbouw van de olie-industrie van het land. Trump zei dat hij mogelijk ExxonMobil kan weren bij die wederopbouw.

1 uur geleden
Aantal faillissementen neemt af in december, ook daling in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in december op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 265 bedrijven failliet. Dat zijn 60 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 18 procent. Ten opzichte van november nam het aantal faillissementen af met 14 procent.

1 uur geleden
Fed-baas Powell: centrale bank gedagvaard door Justitie

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Federal Reserve, de centrale bank van de Verenigde Staten, is vrijdag gedagvaard door het Amerikaanse ministerie van Justitie, meldt Fed-voorzitter Jerome Powell zondagavond in een videoboodschap. De regering-Trump dreigt met een strafrechtelijk onderzoek naar Powells verklaring in de Senaat van vorig jaar juni, aldus Powell. Die verklaring ging over de renovatie van het hoofdkantoor van de centrale bank in Washington.

2 uur geleden
Bestaande koopwoningen 7,8 procent duurder in derde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen zijn in het derde kwartaal 7,8 procent duurder geworden in vergelijking met een jaar daarvoor. Dat melden het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in nieuwe cijfers. De stijging is iets afgezwakt ten opzichte van het voorgaande kwartaal.

2 uur geleden