Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huis van Afgevaardigden wil weer meer tijd voor coronasteundeal

Huis van Afgevaardigden wil weer meer tijd voor coronasteundeal

CORONAVIRUSWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft opnieuw een wet aangenomen die een shutdown van overheidsdiensten moet voorkomen. Als de Senaat ook akkoord gaat, wordt de deadline voor een beslissing over een tijdelijke financieringswet verlengd tot zondag. Vorige week verlengde het Congres de deadline met zeven dagen. Vrijdag zou die om middernacht (lokale tijd) verlopen, met sluiting van bepaalde overheidsdiensten als gevolg. Naar verwachting stemt de Senaat later op vrijdag over de wet die voor twee dagen financiering regelt.

Het Congres focust zich nu naast de rekening van 1,4 biljoen dollar om de overheidsloketten tot september volgend jaar open te houden ook op een nieuw coronasteunpakket. Politici in de Amerikaanse Senaat steggelen al maanden over een coronasteunpakket. Het Huis van Afgevaardigden nam daarover al een wet aan, maar die werd door de Republikeinse voorzitter van de Senaat, Mitch McConnell, niet in stemming gebracht. In plaats daarvan wordt in de Senaat zelf onderhandeld over een steunpakket. De meningen botsen onder meer over de bescherming van bedrijven tegen rechtszaken en een steunpakket voor lokale overheden.

Volgens McConnell is er de afgelopen dagen echter vooruitgang geboekt in de onderhandelingen. "Ik ben nog optimistischer dan gisteravond dat het raamwerk voor een groot reddingspakket in beide kamers en beide partijen binnen handbereik is", zei hij vrijdag. De Republikein stelde dat de Senaat desnoods het hele weekend in zitting zal blijven om een deal te realiseren.

Meer uit Buitenland

China stuurt twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten gestuurd. Ping Ping en Fu Shuang vertrokken vanuit Chengdu naar Atlanta. Daar blijven ze de komende tien jaar in Zoo Atlanta. De vlucht duurt ongeveer vijftien uur.

59 minuten geleden
Opnieuw gewonden door Russische aanvallen op Odesa

ODESA (ANP/DPA) - Bij een reeks Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa zijn zeker twee mensen gewond geraakt. Op meerdere plaatsen braken branden uit en dikke rookwolken hingen boven de stad.

5 uur geleden
Iran: alleen diplomatie kan conflict met VS oplossen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran houdt vol dat alleen diplomatie een einde kan maken aan het conflict met de Verenigde Staten en Israël. De Amerikaanse president Donald Trump zei zaterdag een Iraans voorstel voor heropening van de Straat van Hormuz en beëindiging van de gevechten te hebben afgewezen.

7 uur geleden
EU trekt 710 miljoen extra uit voor vluchtelingen en crises

NEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.

8 uur geleden
Weer protest in Madrid na uithuiszetting van 87-jarige vrouw

MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.

10 uur geleden
Cubaanse minister haalt uit naar VS bij debat VN

NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.

13 uur geleden
Eerste treffen Russische en Duitse ministers sinds Oekraïneoorlog

NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.

14 uur geleden