Huis van Afgevaardigden VS neemt wet politiehervorming aan
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een wet aangenomen die een halt moet toeroepen aan het politiegeweld in de Verenigde Staten. Het wetsvoorstel werd ingediend door de Democraten die de meerderheid in het Huis hebben.
De Democraten komen met de wet vanwege de dood van George Floyd. De wet is ook naar hem vernoemd. Hij overleed nadat een politieagent bijna negen minuten lang zijn keel dichtdrukte met een knie. "De Senaat heeft nu twee keuzes, George Floyd eren en deze wet aannemen of niets doen", aldus de voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi.
In het wetsvoorstel staat dat wangedrag van agenten eenvoudiger moet kunnen worden aangepakt. Nekklemmen zouden ook landelijk verboden worden.
De wet moet nu worden goedgekeurd door de Senaat. Daar hebben de Republikeinen een meerderheid. Eerder deze week werd daar gestemd over een politiehervormingswet van de Republikeinen. Die werd weggestemd door de Democraten. Het voorstel om onder meer politiekorpsen te korten als ze geen halt toeroepen aan het gebruik van de omstreden nekklem, ging volgens de Democraten niet ver genoeg.
Meer uit Buitenland
WEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
1 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
3 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.
3 uur geleden