Huilende Siegemund noemt publiek op US Open 'respectloos'
NEW YORK (ANP/RTR) - De Duitse tennisster Laura Siegemund heeft harde kritiek geuit op het publiek bij de US Open na haar nipte verlies in drie sets van de Amerikaanse Coco Gauff op de openingsavond van het grandslamtoernooi in New York. "Ik ben erg teleurgesteld over de manier waarop de mensen mij hebben behandeld", zei de 35-jarige geëmotioneerd na haar nederlaag in drie sets. "Ze hadden geen respect voor me, ze hadden geen respect voor de manier waarop ik speelde, ze hadden geen respect voor tennis. Dit is iets wat heel erg veel pijn doet."
De toeschouwers jouwden Siegemund tijdens wedstrijd geregeld uit en klapten soms ook als ze haar eerste opslag miste. "Dit soort oneerlijk, respectloos gedrag tegenover een niet-Amerikaanse speelster heb ik alleen hier op deze baan meegemaakt," zei Siegemund. "Ik denk dat het de eerste keer is dat ik huil in een persconferentie."
Haar 19-jarige tegenstandster Gauff, als zesde geplaatst, ergerde zich gedurende de partij aan het feit dat Siegemund langer dan de toegestane tijd rust nam tussen de rally's. In de derde set verloor Gauff haar geduld met de umpire en eiste ze dat die zou optreden. Siegemund kreeg vervolgens twee keer een waarschuwing.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
5 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
15 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
17 uur geleden