
Hugo Boss verhoogt omzetverwachting door aanhoudende sterke vraag
METZINGEN (ANP) - Het Duitse modehuis Hugo Boss heeft zijn omzetverwachting voor heel 2023 verhoogd, nadat de vraag naar zijn kleding in alle regio's toenam in het afgelopen kwartaal. "Het momentum overtrof opnieuw onze eigen hoge verwachtingen", stelt topman Daniel Grieder in een toelichting op de kwartaalresultaten.
De omzet ging in het tweede kwartaal met 20 procent omhoog tot 1,03 miljard euro, boven de verwachtingen van marktkenners. Hugo Boss voorziet dat de omzet dit jaar naar recordhoogte stijgt, tot tussen de 4,1 en 4,2 miljard euro. Eerder ging het bedrijf uit van 4 miljard euro.
In de Verenigde Staten, een van de belangrijkste markten voor Hugo Boss, hebben veel concurrenten in het duurdere kledingsegment last van verslechterde consumentenbestedingen. Grieder, de voormalige topman van kledingmerk Tommy Hilfiger, spreekt echter juist van een "robuuste consumentenvraag."
Vernieuwing
De inkomsten in de VS groeiden in de afgelopen periode met 16 procent. Het merk werd onder leiding van Grieder vernieuwd, waarbij het vorig jaar werd gesplitst in Hugo en Boss. Het vrijetijdskledingmerk Hugo trekt vooral veel jongere klanten aan.
Hugo Boss draaide vorig jaar ook al een recordomzet, ondanks economische onzekerheid, hoge inflatie, verstoringen in leveringsketens en coronabeperkingen in China.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
11 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
12 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
12 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
13 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
15 uur geleden