Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huawei levert geen 5G-kernapparatuur meer in Nederland

Huawei levert geen 5G-kernapparatuur meer in Nederland

RIJSWIJK (ANP) - Het Chinese telecombedrijf Huawei levert geen kernapparatuur voor 5G meer aan Nederlandse telecombedrijven. Dat bevestigt een woordvoerster van Huawei Nederland na berichtgeving in Het Financieele Dagblad. Het bedrijf levert nog wel antennes voor netwerken in Nederland, maar over wat het bedrijf precies nog doet wilde de zegsvrouw niet in detail treden.

Huawei is in binnen- en buitenland al langer in opspraak vanwege vermeende spionage bij bedrijven waar het apparatuur aan levert. In de Verenigde Staten heeft de telecom- en mediawaakhond FCC Huawei samen en een aantal andere Chinese bedrijven bestempeld als een bedreiging voor de nationale veiligheid.

In zulke krachtige bewoordingen heeft de Nederlandse overheid zich nooit uitgelaten. Het kabinet en telecomaanbieders zelf hebben de afgelopen jaren wel verschillende maatregelen genomen om de veiligheid van de netwerken te vergroten. Zo had het kabinet al aangegeven om beschikkingen naar providers te sturen om ze te vertellen of ze maatregelen moeten nemen en zo ja, welke.

Onderzoek

Huawei heeft de aantijgingen van de Amerikanen altijd ontkend. Zo zei de Nederlandse topman van het bedrijf Michael Yang in maart nog dat er geen enkel bewijs is gevonden voor betrokkenheid van Huawei bij "welke vorm van security-inbreuk door onze apparatuur en netwerktechnologie dan ook".

Maar in april meldde de Volkskrant na onderzoek dat Huawei eerder vrije toegang had tot het mobiele netwerk van KPN. De telecomprovider ontkent dat. Het Agentschap Telecom startte evenwel een onderzoek naar de veiligheidsmaatregelen die KPN genomen heeft. KPN had overigens al eerder bekendgemaakt de Huawei-kernapparatuur te vervangen voor spullen van de Zweedse concurrent Ericsson.

Meer uit Financieel

Aantal faillissementen stijgt met 12 procent in maart

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.

20 minuten geleden
Nederlandse export van goederen stijgt in februari

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in februari verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en transportmiddelen uitgevoerd. De uitvoer van voedings- en genotmiddelen was echter lager. De exportgroei kwam uit op 1,6 procent.

23 minuten geleden
Atradius: aantal faillissementen daalt dit jaar in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.

7 uur geleden
Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

17 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

19 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

20 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

22 uur geleden