HSV geeft Vuskovic nieuw contract ondanks lange dopingschorsing
HAMBURG (ANP) - Hamburger SV heeft de Kroatische verdediger Mario Vuskovic een nieuw contract gegeven ondanks een lange dopingschorsing. De nieuwe verbintenis, die prestatiegerelateerd is, gaat in na het einde van zijn schorsing in 2026. Zijn oude contract tot de zomer van 2025 werd in onderling overleg ontbonden.
"Wij bieden Mario perspectief en HSV een kans", verklaarde bestuurslid Stefan Kuntz op de site van de club. "We weten allemaal dat een terugkeer naar het profvoetbal na een schorsing van vier jaar lastig zal zijn. Wij zijn er echter van overtuigd dat Mario de kwaliteit en de 'drive' heeft om een comeback te kunnen maken. We blijven hem op de best mogelijke manier ondersteunen."
De 22-jarige Vuskovic is tot november 2026 geschorst en mag in dat jaar vanaf medio september meetrainen. Sporttribunaal CAS verdubbelde eind augustus zijn schorsing tot vier jaar, nadat hij in eerste instantie twee jaar had gekregen om het gebruik van het bloeddopingmiddel epo. Vuskovic was al voorlopig geschorst sinds november 2022.
Er was eerder onenigheid over de wijze waarop de dopinganalyse was uitgevoerd. HSV voerde toen vier deskundigen op die de uitslag van de dopingcontrole betwistten. Vuskovic speelde vanaf 2021 voor de club, die uitkomt op het tweede niveau in Duitsland.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
11 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
17 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
18 uur geleden