
HSBC: geen plannen om cryptomunten aan te bieden aan klanten
LONDEN (ANP/RTR) - HSBC heeft geen plannen om een afdeling op te zetten die handelt in cryptomunten. De Britse bank gaat de digitale munten ook niet aanbieden als investeringsmogelijkheid voor klanten. De waarde van munten als bitcoin schommelt te veel en het eigenaarschap van de digitale valuta's is niet transparant, vindt topman Noel Quinn.
De houding van de grootste bank van Europa contrasteert met die van rivaliserende banken zoals Goldman Sachs. De Amerikaanse bank startte in maart een afdeling die in cryptomunten handelt.
Cryptomunten zijn de afgelopen weken hard in prijs gedaald, onder meer nadat de Chinese overheid waarschuwde voor speculatieve handel. Ook herhaalde de Chinese centrale bank vorige week dat cryptomunten niet kunnen worden gebruikt om mee te betalen. Daarnaast kondigde Elon Musk aan dat zijn onderneming Tesla uit milieu-overwegingen stopt met het accepteren van betalingen in bitcoin.
Maandag was de bitcoin aan het begin van de middag ruim 36.000 dollar waard. Dat is wat meer dan op zondag, toen de grootste digitale munt opnieuw flink in waarde zakte. Bitcoin bereikte half april een recordniveau van 64.895 dollar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De overheid moet veel consistenter zijn in het beleid om zo het investeringsklimaat te versterken. Ook de regeldruk voor bedrijven moet aangepakt worden. Dat waren de belangrijkste onderwerpen op het Miljoenenontbijt in het Scheveningse Circustheater van de Haagse afdelingen van ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, samen met de gemeente Den Haag.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag licht hoger geopend, in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve later op de dag. De verwachting is dat de centrale bank de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen. PostNL maakte een koerssprong van 10 procent, nadat het bedrijf nieuwe groeiplannen had bekendgemaakt en financiële doelstellingen had vastgesteld voor 2028.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Disney, Warner Bros. en Universal Pictures hebben een Chinees AI-bedrijf aangeklaagd wegens auteursrechtschending. De rechtszaak werd dinsdag aangespannen bij de federale rechtbank in Californië, zo meldt The Hollywood Reporter.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De nieuwe vliegbelasting, zoals aangekondigd op Prinsjesdag, maakt Nederland op alle afstanden het duurste land van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwt Marjan Rintel, topvrouw van KLM. "Dit zorgt ervoor dat nog meer Nederlanders de auto pakken om vanuit luchthavens over de grens te gaan vliegen. Dit helpt het klimaat dus niet", stelt Rintel.
2 uur geledenSOUTH BURLINGTON (ANP) - Medeoprichter Jerry Greenfield heeft besloten te vertrekken bij Ben & Jerry's. Dat meldt de andere oprichter van het Amerikaanse ijsmerk Ben Cohen in een bericht op X, waarin hij een verklaring deelt. "Dit is een van de moeilijkste en pijnlijkste beslissingen die ik ooit heb moeten maken", stelt Greenfield daarin.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft woensdag tijdens zijn jaarlijkse beleggersdag nieuwe groeiplannen gepresenteerd en financiële doelstellingen vastgesteld voor 2028. Het post- en pakketbedrijf verwacht dat de omzet in dat jaar meer dan 4 miljard euro bedraagt en dat het bedrijfsresultaat boven de 175 miljoen euro uitkomt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
12 uur geleden