Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HRW: Tiësto, Garrix en AfroJack moeten festival in Riyad afzeggen

HRW: Tiësto, Garrix en AfroJack moeten festival in Riyad afzeggen

AMSTERDAM (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch heeft een oproep gedaan aan alle grote internationale sterren om hun duurbetaalde optredens komende week in Saoedi-Arabië af te zeggen. Ze zijn daar voor het MDL Best Soundstorm Festival. Tijdens het grote muziekevenement in Riyad treden grote Nederlandse dj's als Tiësto, Martin Garrix en AfroJack op.

Volgens de organisatie zouden de artiesten moeten afzeggen omdat zij meewerken aan het "whitewashen" van de vele schaduwkanten van het land. "De artiesten die daar optreden zouden zich uit moeten spreken over de mensenrechten in Saoedi-Arabië, of niet op moeten treden", schrijft de mensenrechtenclub op zijn website. Het festival wordt volgens HRM grotendeels bekostigd door de Saoedische overheid. "De artiesten zouden afstand moeten nemen van de pogingen van het land om zijn vreselijke daden op het gebied van de mensenrechten wit te wassen."

Het MDL Beast Soundstorm Festival vindt voor de derde keer plaats. De belangrijkste optredende artiesten zouden bedragen van zes getallen krijgen voor hun aanwezigheid in Riyad, stelt Human Rights Watch.

De woordvoerders van Tiësto, Martin Garrix en AfroJack reageerden woensdag niet op het verzoek om een reactie te geven.

Meer uit Binnenland

Van den Brink roept nog eens 14 weigergemeenten op het matje

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.

1 uur geleden
Chinooks droppen bijna 900.000 liter water op natuurbrand Limburg

OOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie die worden ingezet voor het bestrijden van de natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray hebben maandag en dinsdag in totaal bijna 900.000 liter water gedropt. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht weten.

3 uur geleden
Natuurbrand in Bergeijk in Noord-Brabant onder controle

BERGEIJK (ANP) - De zeer grote brand die in een bebost gebied bij het Noord-Brabantse Bergeijk woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer verwacht geen uitbreiding van het vuur meer.

3 uur geleden
Natuurbrand bij Bergeijk in Noord-Brabant

BERGEIJK (ANP) - In een bebost gebied bij Bergeijk in Noord-Brabant woedt een "zeer grote brand", zegt de veiligheidsregio. Er zijn ongeveer veertien brandweervoertuigen ingezet bij het blussen. Die kunnen het terrein goed op omdat er berijdbare paden zijn, volgens een woordvoerder.

5 uur geleden
Gemeente Venray kondigt noodverordening af om natuurbrand

VENRAY (ANP) - De burgemeester van Venray heeft een noodverordening afgekondigd vanwege de grote brand in natuurgebied Boschhuizerbergen. Dit om de veiligheid van inwoners, dieren en hulpverleners te waarborgen en voldoende ruimte te bieden voor de hulpdiensten bij het bestrijden van de brand, staat op de site van de veiligheidsregio.

6 uur geleden
Natuurbrand Limburg breidt zich momenteel niet verder uit

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die maandag uitbrak in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen lijkt zich momenteel niet verder uit te breiden naar een groter gebied, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord. De brand omvat nog altijd ongeveer 100 hectare, zegt hij, net als dinsdagochtend. De brandweer heeft het vuur nog niet onder controle.

6 uur geleden
Hitteplan vanaf woensdag niet meer van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan loopt woensdag om 8.00 uur af, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het was sinds 29 juli actief in Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel, en sinds 3 augustus in het hele land. Het was de derde keer dit jaar dat het Nationaal Hitteplan werd geactiveerd.

7 uur geleden