Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

HP Inc en Dell merken sterke vraag naar pc's

HP Inc en Dell merken sterke vraag naar pc's

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse informaticatechnologiebedrijven Dell en HP Inc merken dat er nog altijd een grote vraag is naar pc's en andere componenten. De ondernemingen zag de inkomsten in het derde kwartaal van dit jaar stijgen.

Bij HP Inc ging het om een omzetgroei van 9 procent tot 16,7 miljard dollar (14,8 miljard euro). Dat was meer dan waar in de markten alom rekening mee werd gehouden. Ook de winst viel hoger uit dan geraamd. Volgens topman Enrique Lores van HP Inc was er vooral meer vraag naar de duurdere apparaten van het bedrijf. Het bedrijf zag zich door de stijgende kosten voor onder andere materialen en transport genoodzaakt de prijzen voor klanten te verhogen. Daarmee was het bedrijf in staat zijn winstmarge op niveau te houden.

HP Inc heeft wel steeds meer moeite om aan de groeiende vraag naar pc's te voldoen. Dat komt vooral door het aanhoudende tekort van chips. Lores verwacht dat de grote vraag naar pc's nog wel enige tijd zal blijven, ondanks dat steeds meer mensen weer op kantoor werken of vaker naar school gaan.

Dell

Dell rapporteerde in het derde kwartaal een omzet van 28,4 miljard dollar. Dat betekende op jaarbasis een stijging met 21 procent en ook 1 miljard dollar meer dan waar kenners in doorsnee op rekenden. Ook Dell merkt een toenemend tekort aan onderdelen en hogere vrachtkosten.

Dell verwacht dat klanten steeds meer geld zullen steken in IT-infrastructuur en digitale transformatie. Dat zal de sterke vraag blijven aanjagen. Ook spreekt Dell van toekomstige groeimogelijkheden door nieuwe innovaties in multi-cloud, telecom en 5G, aldus het bedrijf in een verklaring.

Meer uit Financieel

Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

1 uur geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

1 uur geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

1 uur geleden
EU akkoord met China over exportbeperking hybride auto's

BEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.

1 uur geleden
SpaceX wint op Wall Street om overnamepakket voor Starlink

NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg vrijdag kort na aanvang van de handel op Wall Street. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van een landelijk pakket aan licenties voor laagbandspectrum. Dat maakt volgens het bedrijf de weg vrij voor satellietinternetdienst Starlink om uit te groeien tot een grote mobiele provider in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Reizigersorganisatie Rover: terugkerende stakingen schaden ov

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover wil dat vakbonden en werkgevers in het streekvervoer weer snel gaan onderhandelen in het cao-conflict om langdurige acties te voorkomen. Rover waarschuwt namelijk dat terugkerende stakingen het openbaar vervoer schaden omdat reizigers alternatieven gaan zoeken en niet meer snel terugkeren naar het ov. Dat zal op termijn het streekvervoer en de werkgelegenheid in het ov schaden, aldus de belangenvereniging.

2 uur geleden
EU haalt Panama en Vietnam van zwarte lijst belastingparadijzen

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft Panama en Vietnam vrijdag van de zwarte lijst van belastingparadijzen geschrapt. Ze hebben volgens de EU vooruitgang geboekt rond de naleving van internationale normen voor goed fiscaal bestuur.

5 uur geleden