
Houthi's geven Zuid-Koreaanse schepen vrij
SEOUL (ANP) - De drie schepen en de zestien bemanningsleden, die waren onderschept door Houthi-rebellen in Jemen, zijn vrijgelaten. Onder de zestien personen bevonden zich twee Zuid-Koreanen, meldde het Zuid-Koreaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
Het ging om twee Zuid-Koreaanse schepen en een schip dat vaart onder Saudische vlag. Een woordvoerder van de Houthi-rebellen had dinsdag al bevestigd dat de groep de schepen zou vrijgeven als vaststond dat ze uit Zuid-Korea kwamen.
De Houthi's hebben al jaren een groot deel van Jemen in handen, waaronder de hoofdstad Sanaa. Een coalitie onder leiding van Saudi-Arabië probeert hen te verdrijven. In de oorlog zijn al tienduizenden doden gevallen.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben in de Turkse metropool Istanbul metro's, bussen en veerboten stilgelegd in een poging demonstraties op 1 mei te voorkomen. Voor de feestdag arresteerde de politie minstens honderd mensen die vermoedelijk van plan waren te protesteren op het centrale Taksimplein, waar sinds 2013 demonstraties verboden zijn.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Twaalf EU-landen hebben tot dusver een verzoek ingediend om hun begrotingstekort te laten oplopen om meer te kunnen uitgeven aan defensie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het gaat om België, Denemarken, Estland, Finland, Duitsland, Griekenland, Hongarije, Letland, Polen, Portugal, Slowakije en Slovenië. Verwacht wordt dat nog meer verzoeken zullen worden ingediend, aangezien ook andere lidstaten belangstelling hebben getoond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zegt dat zijn land klaar is om een mineralendeal met Oekraïne te ondertekenen, maar dat dit niet mogelijk is omdat Oekraïne op het laatste moment nog wijzigingen wil aanbrengen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een oudere man heeft in Kopenhagen de controle over zijn auto verloren en is op meerdere mensen ingereden. De politie heeft volgens Deense media bekendgemaakt dat er elf gewonden zijn, onder wie drie in kritieke toestand.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Jules Albert Wijdenbosch (83) is in Paramaribo overleden. Wijdenbosch trad in 1996 aan als president voor de Nationale Democratische Partij (NDP) van Desi Bouterse. Zijn termijn zou in 2001 aflopen, maar na aanhoudende protesten tegen zijn beleid kwamen er vervroegde verkiezingen op 25 mei 2000.
6 uur geledenPALERMO (ANP/AFP) - Komend weekend beginnen de Italiaanse autoriteiten met de berging van het superjacht dat vorig jaar voor de kust van Sicilië zonk. Op dat schip kwamen de Britse techmagnaat Mike Lynch en zes anderen om het leven.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft bevestigd dat de belangrijke grondstoffendeal met de Verenigde Staten bijna klaar is. De ondertekening vindt volgens hem mogelijk in de komende 24 uur plaats.
7 uur geleden