Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël
SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's uit Jemen hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. Een woordvoerder van de groep verklaarde dat een ballistische raket was afgevuurd op een positie van het Israëlische leger. "Meer dan twee miljoen zionisten moesten naar de schuilkelders vluchten, voor het eerst in de geschiedenis." Hij stelde ook dat het Israël niet is gelukt om het projectiel te onderscheppen.
De Israëlische krijgsmacht had zelf al melding gemaakt van de aanval. In een verklaring stond dat de raket in open gebied was neergekomen, zonder dat daarbij slachtoffers vielen. In Tel Aviv en andere gebieden ging in de vroege ochtend het luchtalarm af en klonken harde knallen. Dat was volgens de strijdkrachten het geluid van de luchtverdediging die in actie kwam. Israëlische media berichten dat wordt onderzocht waarom de Jemenitische raket niet buiten het Israëlische luchtruim is neergehaald.
De Houthi's hebben zich solidair verklaard met de Palestijnen in de Gazastrook en hebben al eerder aanvallen uitgevoerd op Israël. De groep beschiet ook de internationale scheepvaart bij Jemen. Israël voerde na een droneaanval op Tel Aviv in juli een luchtaanval uit op de Jemenitische havenstad Hodeida. Israël maakte zondag ook melding van een grootschalige raketbeschieting vanuit Libanon, de uitvalsbasis van de Hezbollahbeweging.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Duizenden mensen kwamen zondag samen op het belangrijke Enghelab-plein in Teheran, nadat Iran de dood van de hoogste leider ayatollah Khamenei bevestigde.
8 minuten geledenDUBAI (ANP/RTR) - Voor de tweede dag op rij zijn er meerdere explosies gehoord in de omgeving van Dubai, melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Dat gebeurde nadat Iran vergeldingsaanvallen had uitgevoerd op naburige Golfstaten als reactie op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen.
10 minuten geledenERBIL (ANP/AFP) - In de buurt van het vliegveld van Erbil in de autonome Koerdische regio van Irak, waar troepen van de door de Verenigde Staten geleide coalitie zijn gestationeerd, zijn luide explosies gehoord. Dat meldt een journalist van het Franse persbureau AFP.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Wereldleiders hebben opgeroepen tot een snelle oplossing voor de crisis in het Midden-Oosten na de bevestiging van de dood van de Iraanse leider ayatollah Khamenei. Anderen hebben juist hun steun uitgesproken voor de beslissing van de Verenigde Staten om hem te doden.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.
3 uur geleden