Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's uit Jemen hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. Een woordvoerder van de groep verklaarde dat een ballistische raket was afgevuurd op een positie van het Israëlische leger. "Meer dan twee miljoen zionisten moesten naar de schuilkelders vluchten, voor het eerst in de geschiedenis." Hij stelde ook dat het Israël niet is gelukt om het projectiel te onderscheppen.

De Israëlische krijgsmacht had zelf al melding gemaakt van de aanval. In een verklaring stond dat de raket in open gebied was neergekomen, zonder dat daarbij slachtoffers vielen. In Tel Aviv en andere gebieden ging in de vroege ochtend het luchtalarm af en klonken harde knallen. Dat was volgens de strijdkrachten het geluid van de luchtverdediging die in actie kwam. Israëlische media berichten dat wordt onderzocht waarom de Jemenitische raket niet buiten het Israëlische luchtruim is neergehaald.

De Houthi's hebben zich solidair verklaard met de Palestijnen in de Gazastrook en hebben al eerder aanvallen uitgevoerd op Israël. De groep beschiet ook de internationale scheepvaart bij Jemen. Israël voerde na een droneaanval op Tel Aviv in juli een luchtaanval uit op de Jemenitische havenstad Hodeida. Israël maakte zondag ook melding van een grootschalige raketbeschieting vanuit Libanon, de uitvalsbasis van de Hezbollahbeweging.

Meer uit Buitenland

NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

32 minuten geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

1 uur geleden
Opslagplaats Rode Halve Maan aangevallen in het zuiden van Iran

BUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.

1 uur geleden
Trump wijst JD Vance aan als 'fraude-tsaar'

WASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".

2 uur geleden
Opnieuw corruptieonderzoek naar hoge Chinese functionaris

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.

2 uur geleden
Oekraïne meldt meerdere doden na aanhoudende Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.

2 uur geleden
Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

4 uur geleden