Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's uit Jemen hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. Een woordvoerder van de groep verklaarde dat een ballistische raket was afgevuurd op een positie van het Israëlische leger. "Meer dan twee miljoen zionisten moesten naar de schuilkelders vluchten, voor het eerst in de geschiedenis." Hij stelde ook dat het Israël niet is gelukt om het projectiel te onderscheppen.

De Israëlische krijgsmacht had zelf al melding gemaakt van de aanval. In een verklaring stond dat de raket in open gebied was neergekomen, zonder dat daarbij slachtoffers vielen. In Tel Aviv en andere gebieden ging in de vroege ochtend het luchtalarm af en klonken harde knallen. Dat was volgens de strijdkrachten het geluid van de luchtverdediging die in actie kwam. Israëlische media berichten dat wordt onderzocht waarom de Jemenitische raket niet buiten het Israëlische luchtruim is neergehaald.

De Houthi's hebben zich solidair verklaard met de Palestijnen in de Gazastrook en hebben al eerder aanvallen uitgevoerd op Israël. De groep beschiet ook de internationale scheepvaart bij Jemen. Israël voerde na een droneaanval op Tel Aviv in juli een luchtaanval uit op de Jemenitische havenstad Hodeida. Israël maakte zondag ook melding van een grootschalige raketbeschieting vanuit Libanon, de uitvalsbasis van de Hezbollahbeweging.

Meer uit Buitenland

IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

2 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

4 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

5 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

5 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

6 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

6 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

7 uur geleden