Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël
SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's uit Jemen hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. Een woordvoerder van de groep verklaarde dat een ballistische raket was afgevuurd op een positie van het Israëlische leger. "Meer dan twee miljoen zionisten moesten naar de schuilkelders vluchten, voor het eerst in de geschiedenis." Hij stelde ook dat het Israël niet is gelukt om het projectiel te onderscheppen.
De Israëlische krijgsmacht had zelf al melding gemaakt van de aanval. In een verklaring stond dat de raket in open gebied was neergekomen, zonder dat daarbij slachtoffers vielen. In Tel Aviv en andere gebieden ging in de vroege ochtend het luchtalarm af en klonken harde knallen. Dat was volgens de strijdkrachten het geluid van de luchtverdediging die in actie kwam. Israëlische media berichten dat wordt onderzocht waarom de Jemenitische raket niet buiten het Israëlische luchtruim is neergehaald.
De Houthi's hebben zich solidair verklaard met de Palestijnen in de Gazastrook en hebben al eerder aanvallen uitgevoerd op Israël. De groep beschiet ook de internationale scheepvaart bij Jemen. Israël voerde na een droneaanval op Tel Aviv in juli een luchtaanval uit op de Jemenitische havenstad Hodeida. Israël maakte zondag ook melding van een grootschalige raketbeschieting vanuit Libanon, de uitvalsbasis van de Hezbollahbeweging.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geleden