
Houthi's beschuldigen VS van aanvallen op vliegveld
SANAA (ANP/AFP) - Houthi-rebellen beschuldigen de Verenigde Staten opnieuw van aanvallen op Jemen. De VS zouden luchtaanvallen hebben uitgevoerd op het vliegveld van Hodeida.
Vorige week zaterdag begonnen de Verenigde Staten met een reeks luchtaanvallen op de Houthi's, als vergelding voor aanvallen op de scheepvaart in de Rode Zee. Het waren de eerste aanvallen sinds de terugkeer van Donald Trump in het Witte Huis. Daarbij kwamen volgens de Houthi's zeker 53 mensen om het leven, onder wie enkele hooggeplaatste figuren. De Houthi's reageerden met aanvallen op Amerikaanse oorlogsschepen en op Israël.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen blijven zich richten op Israëlische luchthavens. Volgens militair woordvoerder Yahya Saree hebben de Houthi's vooral de internationale luchthaven Ben-Gurion, bij Tel Aviv, in het vizier. Ook riep de Houthi-woordvoerder internationale luchtvaartmaatschappijen op om hun "vluchten naar de luchthaven van de vijand te annuleren".
34 minuten geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De uiterst rechtse presidentskandidaat George Simion heeft de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen met een ruime marge gewonnen, maar heeft geen absolute meerderheid weten te bemachtigen. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten.
58 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid India en Pakistan te helpen bij het oplossen van de spanningen over Kasjmir. Buitenlandminister Sergej Lavrov besprak dit zondag met zijn Pakistaanse ambtgenoot Ishaq Dar, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Vrijdag sprak Lavrov ook al met de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het uitbesteden van asielprocedures naar landen buiten de EU is theoretisch mogelijk, maar in de praktijk lastig uit te voeren. Dat blijkt uit een evaluatie door het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken. Het ministerie overwoog drie opties voor de derdelandenbenadering: het Rwanda-model, een Albanië-model en een Away-model.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De ruim 2 miljoen bezoekers van het concert van Lady Gaga op het strand van Rio de Janeiro zijn zaterdagavond ontsnapt aan een bomaanslag. De aangehouden verdachten zouden bezoekers, onder wie minderjarigen, hebben geronseld om "gecoördineerde aanvallen met geïmproviseerde explosieven en molotovcocktails" uit te voeren.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Premier van Israël Benjamin Netanyahu heeft gezegd de raketaanval op een Israëlisch vliegveld te zullen vergelden. De Jemenitische Houthi's hebben de beschieting opgeëist. Zeker een raket trof zondag de luchthaven Ben-Gurion bij Tel Aviv en richtte daar schade aan. Volgens Israëlische hulpdiensten raakten acht mensen gewond.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij veel nadenkt over zijn opvolging. Hij stelt in een film over zijn kwart eeuw aan de macht dat de Russen daarover moeten beslissen.
9 uur geleden