Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Houthi's: Amerikaanse schepen voortaan ook doelwitten

Houthi's: Amerikaanse schepen voortaan ook doelwitten

AMMAN (ANP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen dat Amerikaanse schepen nu ook doelwitten zijn. De rebellen vallen sinds oktober schepen aan die een link hebben met Israël, als teken van steun voor Hamas en de bevolking van Gaza.

De nieuwe uitspraken komen na een aanval van de Houthi's op een vrachtschip voor de kust van Jemen. Dat schip vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, maar heeft een Amerikaanse eigenaar. Er zijn volgens het Britse maritieme beveiligingsbedrijf Ambrey geen slachtoffers. Ambrey meldt ook dat het schip geen link heeft met Israël.

"Een schip hoeft niet per se naar Israël te gaan om voor ons een doelwit te zijn. Het is genoeg om Amerikaans te zijn", aldus een woordvoerder van de Houthi's tegen nieuwszender Al Jazeera. "De Verenigde Staten staan op het punt zijn maritieme veiligheid te verliezen."

De zegsman zei vorige week dat Amerikaanse en Britse schepen "legitieme doelwitten" waren, nadat de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk doelen van de Houthi's in Jemen bestookten, met steun van onder meer Nederland. Volgens een Amerikaanse functionaris verzwakte de Amerikaans-Britse actie het vermogen van de Houthi's om schepen aan te vallen.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde meldt aanval op Amerikaanse basis

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.

12 minuten geleden
Israël valt Hezbollah aan in Libanese stad Tyrus

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

17 minuten geleden
VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

1 uur geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

3 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

3 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

3 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

3 uur geleden