Houthi's: Amerikaanse schepen voortaan ook doelwitten
AMMAN (ANP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen dat Amerikaanse schepen nu ook doelwitten zijn. De rebellen vallen sinds oktober schepen aan die een link hebben met Israël, als teken van steun voor Hamas en de bevolking van Gaza.
De nieuwe uitspraken komen na een aanval van de Houthi's op een vrachtschip voor de kust van Jemen. Dat schip vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, maar heeft een Amerikaanse eigenaar. Er zijn volgens het Britse maritieme beveiligingsbedrijf Ambrey geen slachtoffers. Ambrey meldt ook dat het schip geen link heeft met Israël.
"Een schip hoeft niet per se naar Israël te gaan om voor ons een doelwit te zijn. Het is genoeg om Amerikaans te zijn", aldus een woordvoerder van de Houthi's tegen nieuwszender Al Jazeera. "De Verenigde Staten staan op het punt zijn maritieme veiligheid te verliezen."
De zegsman zei vorige week dat Amerikaanse en Britse schepen "legitieme doelwitten" waren, nadat de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk doelen van de Houthi's in Jemen bestookten, met steun van onder meer Nederland. Volgens een Amerikaanse functionaris verzwakte de Amerikaans-Britse actie het vermogen van de Houthi's om schepen aan te vallen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.
1 uur geledenRIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.
8 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag opnieuw gebeld met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Volgens het Witte Huis was het een "positief" gesprek. Een dag eerder had Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen om te praten over de vredesonderhandelingen.
10 uur geleden