Houthi's: Amerikaanse schepen voortaan ook doelwitten
AMMAN (ANP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen dat Amerikaanse schepen nu ook doelwitten zijn. De rebellen vallen sinds oktober schepen aan die een link hebben met Israël, als teken van steun voor Hamas en de bevolking van Gaza.
De nieuwe uitspraken komen na een aanval van de Houthi's op een vrachtschip voor de kust van Jemen. Dat schip vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, maar heeft een Amerikaanse eigenaar. Er zijn volgens het Britse maritieme beveiligingsbedrijf Ambrey geen slachtoffers. Ambrey meldt ook dat het schip geen link heeft met Israël.
"Een schip hoeft niet per se naar Israël te gaan om voor ons een doelwit te zijn. Het is genoeg om Amerikaans te zijn", aldus een woordvoerder van de Houthi's tegen nieuwszender Al Jazeera. "De Verenigde Staten staan op het punt zijn maritieme veiligheid te verliezen."
De zegsman zei vorige week dat Amerikaanse en Britse schepen "legitieme doelwitten" waren, nadat de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk doelen van de Houthi's in Jemen bestookten, met steun van onder meer Nederland. Volgens een Amerikaanse functionaris verzwakte de Amerikaans-Britse actie het vermogen van de Houthi's om schepen aan te vallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.
3 uur geleden