Houthi's: Amerikaanse schepen voortaan ook doelwitten
AMMAN (ANP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen dat Amerikaanse schepen nu ook doelwitten zijn. De rebellen vallen sinds oktober schepen aan die een link hebben met Israël, als teken van steun voor Hamas en de bevolking van Gaza.
De nieuwe uitspraken komen na een aanval van de Houthi's op een vrachtschip voor de kust van Jemen. Dat schip vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, maar heeft een Amerikaanse eigenaar. Er zijn volgens het Britse maritieme beveiligingsbedrijf Ambrey geen slachtoffers. Ambrey meldt ook dat het schip geen link heeft met Israël.
"Een schip hoeft niet per se naar Israël te gaan om voor ons een doelwit te zijn. Het is genoeg om Amerikaans te zijn", aldus een woordvoerder van de Houthi's tegen nieuwszender Al Jazeera. "De Verenigde Staten staan op het punt zijn maritieme veiligheid te verliezen."
De zegsman zei vorige week dat Amerikaanse en Britse schepen "legitieme doelwitten" waren, nadat de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk doelen van de Houthi's in Jemen bestookten, met steun van onder meer Nederland. Volgens een Amerikaanse functionaris verzwakte de Amerikaans-Britse actie het vermogen van de Houthi's om schepen aan te vallen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.
23 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.
53 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.
55 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.
1 uur geleden