Houthandelaren verdacht van omzeilen sancties tegen Rusland
RIDDERKERK (ANP) - Twee bestuurders van een houthandelsbedrijf uit Ridderkerk worden ervan verdacht sancties tegen Rusland te hebben omzeild. Ze zijn deze week aangehouden en er is beslag gelegd op hun administratie, bankrekeningen, woningen en voorraad hout, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).
De Europese Unie verbood in april 2022 de import van hout uit Rusland, tot dan toe wereldwijd een belangrijke exporteur. Daarmee wil het landenblok voorkomen dat Rusland zijn oorlog tegen Oekraïne met de inkomsten uit de houtexport kan bekostigen.
Het Openbaar Ministerie verdenkt de directeuren van de houthandel van het overtreden van die sanctiewetgeving. Ze zouden via Chinese leveranciers toch Russisch hout hebben ingekocht. Volgens Het Financieele Dagblad waren de 73-jarige man en de 46-jarige vrouw bestuurders van de houthandel Rowood.
Meer uit Financieel
ASPEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldeconomie staat voor een nieuwe uitdaging als de nieuwe blokkade van de Straat van Hormuz niet binnen enkele weken wordt opgeheven. Dat zei Fatih Birol, directeur van het Internationaal Energieagentschap (IEA), in een interview tijdens het Aspen Security Forum in Colorado.
17 minuten geledenSCUNTHORPE (ANP) - De regering van het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel officieel genationaliseerd. Daarmee wordt volgens premier Keir Starmer de toekomst van staalproductie in het Verenigd Koninkrijk verzekerd. De staalfabriek opereerde al sinds april 2025 onder toezicht van de overheid, nadat de eigenaar hintte op mogelijke sluiting.
35 minuten geledenGEORGETOWN (ANP/BLOOMBERG) - Filmproducent en Paramount Skydance-baas David Ellison en zijn vader, de bekende miljardair Larry Ellison, worden in een rechtszaak beschuldigd van het sluiten van een illegale deal met president Donald Trump. Hiermee zouden zij de weg hebben vrijgemaakt voor hun miljardenovername van mediaconcern Warner Bros. Discovery.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - De Verenigde Staten gaan verschillende goederen uit Brazilië belasten met een importheffing van 25 procent. De stap volgt op een jaar lang onderzoek, waaruit volgens Washington blijkt dat het Zuid-Amerikaanse land zich schuldig maakt aan oneerlijke handelspraktijken.
51 minuten geledenPARIJS (ANP) - De dominante positie van enkele spelers op de markt voor kritieke mineralen, in combinatie met exportbeperkingen en afnemende investeringen, brengt de leveringszekerheid van zeldzame aardmetalen steeds meer in gevaar. Dat staat in een rapport van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Volgens de organisatie zijn krachtigere maatregelen van beleidsmakers noodzakelijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in juni licht gedaald naar 3,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In mei zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde woensdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft de langverwachte goedkeuring gekregen van de Chinese overheid om Apple Intelligence uit te rollen in het Aziatische land. De internettoezichthouder in China plaatste Apple's geïntegreerde AI-systeem op een lijst met nieuw goedgekeurde aanbieders, naast diensten van lokale spelers als Huawei en Xiaomi.
10 uur geleden