Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hotels benaderd voor opvang vluchtelingen Oekraïne

Hotels benaderd voor opvang vluchtelingen Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Diverse hotelketens zijn door veiligheidsregio's benaderd voor de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne, maar concrete afspraken over aantallen en de periode zijn er nog niet. Dat laten onder meer hotelketens Van der Valk en Fletcher Hotels weten na een belronde door het ANP. Evenementenlocaties zeggen vanwege hun volle agenda's weinig ruimte te hebben.

Fletcher Hotels laat weten benaderd te zijn door een gemeente en diverse veiligheidsregio's over de opvang van vluchtelingen. De keten weet nog geen aantallen of periode. "Wij zijn bereid onze maatschappelijke verantwoordelijkheid te nemen en ons steentje bij te dragen", laat directeur Rob Hermans weten. Dan zou het gaan om één hotellocatie die in zijn geheel voor vluchtelingen beschikbaar komt.

Van der Valk zegt dat er "verschillende verzoeken lopen" en per vestiging te bekijken wat de beschikbaarheid is voor opvang, en wat er lokaal aan acties opgetuigd wordt om vluchtelingen te helpen. Dat kan namelijk ook in andere vormen dan het bieden van hotelkamers, aldus een woordvoerder.

Parklocaties

TopParken biedt tijdelijke opvang voor getroffen families uit Oekraïne op de parklocaties, zegt de organisatie. In overleg met gemeenten en eigenaren van vakantiewoningen bekijkt de organisatie wat er nodig is en wat kan.

De bezetting van hotels kan wellicht een probleem worden bij de opvang. Door het opheffen van veel coronabeperkende maatregelen is er momenteel "enorme vraag" naar hotelkamers, aldus Fletcher Hotels. Daarnaast kampt bijvoorbeeld Van der Valk met personeelstekorten door zieken en mensen die andere banen hebben gezocht.

Volle agenda's

Grote evenementenlocaties zeggen de komende maanden weinig ruimte te hebben om vluchtelingen onder te brengen. RAI Amsterdam, World Forum The Hague en Rotterdam Ahoy noemen daarbij hun volle agenda's als reden. Zij wijzen erop dat het organiseren van evenementen pas net weer kan na het loslaten van de coronabeperkingen.

MECC Maastricht zegt "druk in gesprek met de gemeente" te zijn, maar heeft alleen de komende maand een paar honderd plekken en vindt dat "onvoldoende", aldus een woordvoerder. De Limburgse beurzen- en congressenlocatie is wel bezig om bijvoorbeeld vluchtelingen met een bus op te gaan halen in Polen.

Veel ruimte

De Jaarbeurs in Utrecht zegt "een eerste contact" met de gemeente te hebben gehad en "heel veel ruimte te hebben". Niet in alle gebouwen zijn de komende tijd constant evenementen, laat een woordvoerder weten. Hoeveel plek er ongeveer is, kon hij nog niet zeggen.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie groeit sterkst sinds maart 2023

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.

18 minuten geleden
Onderzoek: bijna 1 op de 6 werknemers heeft stressvolle baan

DEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.

19 minuten geleden
Stichting daagt BMW voor de rechter om misleiding met diesels

DEN HAAG (ANP) - BMW wordt in Nederland voor de rechter gedaagd omdat het autoconcern kopers van dieselwagens zou hebben misleid. De afgelopen jaren werd onder andere in Duitsland illegale software aangetroffen in diesels van BMW. Die technologie liet de auto's schoner lijken dan ze in werkelijkheid waren. De Stichting Car Claim en de Consumentenbond eisen nu dat duizenden kopers van BMW's en MINI's in Nederland compensatie ontvangen voor dat gesjoemel.

3 uur geleden
Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

17 uur geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

20 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

22 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

22 uur geleden