Hotel De Timmerfabriek: de nieuwe ‘must-see’ van Zeeland
Sommige panden zijn meer dan een stapel stenen en ramen; het zijn verhalen, emoties en daarmee zijn ze onmisbaar voor een stad. Rijksmonument De Timmerfabriek in Vlissingen is zo’n verhaal. Wie zo’n pand wil herontwikkelen, rakelt herinneringen op aan lang vervlogen tijden en krijgt te maken met meningen, ideeën en goed bedoelde adviezen. Het is op z’n zachtst gezegd stoer om zo’n pand te durven aankopen en daarin je eigen plannen te verwezenlijken. Maar stoer hoort bij het DNA van Vlissingen en de heren van TEAMforREAL zijn niet voor één gat te vangen. Zo realiseren zij op deze unieke locatie een al even uniek hotel. Niet alleen het hart van Vlissingers gaat hiervan sneller kloppen, iedereen die van industrieel erfgoed houdt, valt als een blok voor dit initiatief.
Het interview vindt plaats op de dag dat het karakteristieke torentje, na ruim 75 jaar, op het dak van De Timmerfabriek wordt teruggeplaatst. Deze ‘kroning’ is de zoveelste mijlpaal in het project dat in 2017 startte. Mede-eigenaar Paul Huges: “Met ons bedrijf TEAM Concepts hebben we oog voor de mooiste locaties en gebouwen in de Zeeuwse delta. Daarbij kijken wij met andere ogen dan de meeste mensen. Toen wij in 2017 De Timmerfabriek aankochten, werd ons vooral veel succes gewenst en zagen weinigen de potentie die wij wél direct zagen. Nu, enkele jaren later, worden we bevestigd in onze keuze en visie. Het vernieuwde stadsdeel Scheldekwartier is ‘hip & happening’. Hotel De Timmerfabriek maakt daar onlosmakelijk deel van uit. Sterker nog, de ontwikkeling hier werkt als een katalysator en aanjager voor het hele gebied.”
Blauwdruk van ons kunnen
Volgens Paul Huges en Alexander Snoodijk, sales manager bij het gelieerde TEAM Leisure, toont de ontwikkeling van Hotel De Timmerfabriek precies waar hun onderneming voor staat. “Wat we hier doen is een blauwdruk van ons kunnen. We hebben hier namelijk een unieke locatie gekozen en vervolgens onze creativiteit ingebracht om een sterk en gaaf concept te ontwikkelen. Met onze plannen enthousiasmeerden we externe stakeholders, zoals in dit geval onder andere de gemeente Vlissingen en we vonden diverse investeerders bereid om hierin mee te gaan. Tot slot dragen we zorg voor de juiste, succesvolle exploitatieformule”, aldus Alexander Snoodijk. Paul Huges benadrukt hoe belangrijk het is om bij projecten als deze met goede partners aan tafel te zitten. “In het geval van Hotel De Timmerfabriek werken we intensief samen met de aannemer, installateur en interieurontwerper. Door open over onze ideeën te vertellen, kunnen zij groots gaan dromen. Het is vervolgens aan ons om te schalen naar het niveau waarop het haalbaar en betaalbaar is. Zo wordt het uiteindelijke resultaat mooier dan het beoogde plan.”
Hotspot voor locals en toeristen
Wat gerealiseerd wordt in Hotel De Timmerfabriek liegt er niet om. Volgens planning opent hier medio april 2022 een Urban Leisure Hotel met 68 hotelaccommodaties, een gaaf restaurant, inclusief chef’s table, een hippe bar, midden in het atrium en een fantastisch terras langs de nieuwe waterfront-wandelpromenade. “We bieden onder andere een boutique hotel met 11 tweepersoons court lodges. Eigenlijk spreken we hierbij van een hotel ín Hotel De Timmerfabriek. Dat hotel is volledig te reserveren, bijvoorbeeld voor een familiegroep of zakelijk reisgezelschap. Op de begane grond vind je verder 5 zogeheten cubes. Dit is een nieuwe overnachtingsvorm voor twee personen, waarbij je een eigen ‘kamer’ mét indoor dakterras hebt, middenin de reuring van een hotel. Verder zijn er 51 hotelappartementen voor twee of vier personen én het mooiste penthouse van Zeeland, gesitueerd in het recent geplaatste ‘torentje’. Waar je ook zit in het gebouw, de uitkijk over de stad of over het water is geweldig!”, vertelt Paul Huges. “Dit wordt een hotspot van jewelste. Locals willen hier vertoeven, maar ook toeristen en zakelijke gasten zullen Hotel De Timmerfabriek massaal weten te vinden. Dit wordt de nieuwe ‘must-see’ van Zeeland.”
Nieuw: De Dokwerker
Wie denkt dat de plannen hiermee afgerond zijn, vergist zich. Op de dag dat de ‘kroning’ plaatsvond, ondertekende TEAM Concepts een nieuwe overeenkomst met de gemeente Vlissingen. Direct naast Hotel De Timmerfabriek wordt in het vierde kwartaal van dit jaar gestart met de bouw van De Dokwerker. “Hier realiseren we 58 compacte midlong- en shortstay appartementen voor bezoekers (veelal zakelijk) die langer in Zeeland verblijven en voor wie een hotelkamer te weining ruimte en comfort biedt. In de weekenden en drukke zomerperiode is het bovendien een mooie overloop om de recreatieve markt te bedienen vanuit Hotel De Timmerfabriek.”
Kijk voor meer informatie op www.teamforreal.nl en www.teamleisure.nl
Meer uit Zeeland
Boutique Hotel Philippine viert het bereiken van het hoogste punt van de bouw Philippine, 1 november 2024 — Boutique Hotel Philippine heeft een belangrijke mijlpaal bereikt: het hoogste punt van de bouw is een feit! Na maanden van intensieve werkzaamheden is het hotel nu wind- en waterdicht. Om deze prestatie te vieren, organiseert Boutique Hotel Philippine een feestelijke bijeenkomst voor alle betrokkenen en geïnteresseerden.
2 maanden geleden‘Natuurlijk MONO, voor onszelf en voor alle cursisten’ Dek Opleidingen heeft recent het Mono Helden-stokje overgenomen van De Baar Touringcars. Als nieuwe MONO Held besteedt Dek Opleidingen in de komende periode nadrukkelijk aandacht aan het voorkomen van smartphone gebruik in het verkeer. “Onze focus is tweeledig. Allereerst willen we werken aan bewustwording onder onze eigen medewerkers”, legt directeur Jos Dek uit. “Daarnaast willen we ook een begin maken met aandacht voor deze vorm van verkeersveiligheid in onze verkeersopleidingen. Wij leiden als het ware de nieuwe lichting op en kunnen zodoende bijdragen aan de verkeersveiligheid in onze regio.” Als nieuwe MONO Held is Dek Opleidingen in Goes ambassadeur van de MONO-campagne van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). Dit sluit goed aan bij de activiteiten van dit Zeeuwse familiebedrijf. Al sinds 1976 richt Dek zich op verkeerslessen. “Ons aanbod is inmiddels breed en loopt uiteen van rijopleidingen - van personenauto tot bus, vrachtwagen en trekker - tot beroepsopleidingen, waaronder opleidingen voor intern transport, Code 95 opleidingen voor beroepschauffeurs, maar bijvoorbeeld ook VCA, BHV en cursussen Veilig werken langs de weg.” Jos vertelt verder dat zijn bedrijf inmiddels drie vestigingen heeft, namelijk in Goes, Terneuzen en Halsteren. Daar werken circa 85 medewerkers. Klanten zijn particulieren, lokale bedrijven en daarnaast grote, landelijk opererende partijen. “De Baar Touringcars is één van onze klanten. Zij besteden veel aandacht aan het voorkomen van afleiding achter het stuur. Zij deden de suggestie om het stokje van hen over te nemen.”
3 maanden geledenStellendam, 15 augustus 2024 – Na een periode van schaarste worden er in de wateren rondom Stellendam en de Voordelta weer volop garnalen gevangen. Dat heeft een sterk verlagend effect gehad op de inkoopprijs bij de visafslag. De afgelopen week werd er voor een kilo ongepelde garnalen minder dan de helft betaald in vergelijking met Week 15, toen de inkoopprijzen het hoogst waren. Dat meldt de Stellendamse Garnalen Pel Centrale BV (SGPC BV). Ondernemer Evert de Blok van SGPC is blij met de ontwikkeling. “Garnalen zijn weer betaalbaar geworden. In de eerste helft van het jaar waren de vangsten enorm teruggelopen. Dat had te maken met het koude weer en een overschot aan wijting, die ook dol zijn op garnalen. Daardoor explodeerden de inkoopprijzen en werd het voor restaurants en consumenten een wel heel erg exclusief product. Culinaire klassiekers als de Stellendamse garnalencocktail of een Tomaat met Stellendamse garnalen werden door de hoge prijzen noodgedwongen van de menukaart gehaald. Nu de vangsten van formaat Type 2 - Grande en 3 - Moyenne fors toenemen, zijn de prijzen daarvan ook spectaculair gedaald. En dat is goed nieuws voor de horeca, de viswinkels en hun klanten. Het aanbod van het grootste Type 1 – Superieur is nog beperkt, maar dat zal ook in de komende weken toenemen.”
4 maanden geledenVan 7 t/m 14 september organiseert Nationaal Park Oosterschelde de 16e editie van de Oosterscheldeweek. Tijdens de Oosterscheldeweek kan iedereen, van jong tot oud, dit prachtige gebied ontdekken en beleven.
4 maanden geledenContacta, het jaarlijkse netwerkevent voor ondernemers, vindt dit jaar plaats op 5, 6 en 7 november in de Zeelandhallen in Goes. Dit evenement is dé plek waar bedrijven en professionals uit diverse sectoren samenkomen om te netwerken, kennis te delen en nieuwe zakelijke kansen te ontdekken. Met een breed scala aan exposanten, interessante lezingen en workshops, biedt Contacta een unieke gelegenheid om je zakelijke netwerk uit te breiden en op de hoogte te blijven van de nieuwste trends en ontwikkelingen in jouw branche. Het thema van dit jaar, "Sterke Schakels," weerspiegelt onze overtuiging dat succesvolle verbindingen en samenwerkingen essentieel zijn voor groei en veerkracht, zowel op individueel als op organisatorisch niveau. Door de focus te leggen op sterke schakels willen we de kracht benadrukken van het verbinden van verschillende partijen, ideeën en talenten. Dit thema is niet alleen relevant voor het bedrijfsleven, maar ook voor onderwijsinstellingen, overheden en andere belanghebbenden. Het onderstreept het belang van samenwerking en synergie om gemeenschappelijke doelen te bereiken en uitdagingen gezamenlijk aan te pakken.
4 maanden geledenZondag 1 september wordt om 13.00 uur weer ‘Picknick in the Park’ georganiseerd rondom de Middelburgse muziektent op het Molenwaterpark. Aansluitend kunnen deelnemers van de picknick blijven zitten aan hun tafels en meedoen met Sing-along in the Park; onderdeel van de Parkconcerten van de Zeeuwse Concertzaal. Begeleidingsband The Kickz treedt hierbij om 15.30 op. De picknick is een gezamenlijk initiatief van Lions Middelburg, Vlissingen en Walcheren en Rotary Club Middelburg, Vlissingen en Walcheren. Waar de individuele serviceclubs veel mooie lokale initiatieven ontwikkelen, is dit de tweede keer dat de 6 clubs op deze schaal samenwerken! Hiermee streven we niet alleen naar een grotere maatschappelijke impact, maar ook heen hechter verband tussen de leden van de clubs.
4 maanden geledenAanstaande donderdag 20 juni is het weer tijd voor de Banenmarkt 'Werken in Zeeland'. Deze editie vindt plaats in het Scheldetheater van Terneuzen. Dit is dé kans om in gesprek te gaan met verschillende bedrijven uit verschillende sectoren. Op de Banenmarkt zijn 65 bedrijven die zich graag aan jou willen voorstellen. Bekijk hier welke bedrijven aanwezig zijn op de Banenmarkt.
7 maanden geleden