Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Horner: record betekent wel degelijk heel veel voor Verstappen

Horner: record betekent wel degelijk heel veel voor Verstappen

MONZA (ANP) - Max Verstappen jaagt naar eigen zeggen geen records na en houdt zich niet bezig met statistieken, maar zijn Formule 1-record van tien grand-prixzeges op rij heeft wel degelijk grote waarde voor hem. Teambaas Christian Horner van Red Bull merkte dat aan hoe de tweevoudig kampioen afgelopen weekeinde toe leefde naar de Grote Prijs van Italië. "Zijn focus was messcherp, meer dan normaal. Je kon zien dat het iets voor hem betekende", licht hij toe op de website van motorsport.com.

Ook topadviseur Helmut Marko, de man die Verstappen op 17-jarige leeftijd liet debuteren in de Formule 1, merkte op het circuit van Monza dat die tiende zege op rij belangrijk was voor de 25-jarige Limburger. "Max was vooraf een beetje nerveus, dus ik denk wel dat het echt belangrijk voor hem was om dit record te breken. En nu hij het heeft, zal hem dat wat meer ontspanning geven voor de komende races", aldus Marko.

Teambaas Horner prees de coureur, die afstevent op zijn derde wereldtitel, omstandig. "Max rijdt op een ongelooflijk hoog niveau en er is op dit moment niemand die hem kan verslaan, dat is zeker. Dat verdient lof en erkenning, in de sport zijn dit soort gouden momenten zeldzaam", aldus de Engelsman.

Verstappen heeft al de nodige records in de Formule 1. Behalve de tien overwinningen op rij heeft hij ook het record van meeste zeges in één seizoen. Dat record van vijftien overwinningen vestigde hij vorig jaar. Hij heeft ook de meeste podiumplekken in één seizoen: achttien in 2021. Verder is hij onder meer de jongste winnaar ooit van een grand prix. Hij was 18 jaar en 228 dagen toen hij als eerste Nederlander ooit in 2016 de GP van Spanje won.

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

7 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

8 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

9 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

10 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

11 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

12 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden