Horner: record betekent wel degelijk heel veel voor Verstappen
MONZA (ANP) - Max Verstappen jaagt naar eigen zeggen geen records na en houdt zich niet bezig met statistieken, maar zijn Formule 1-record van tien grand-prixzeges op rij heeft wel degelijk grote waarde voor hem. Teambaas Christian Horner van Red Bull merkte dat aan hoe de tweevoudig kampioen afgelopen weekeinde toe leefde naar de Grote Prijs van Italië. "Zijn focus was messcherp, meer dan normaal. Je kon zien dat het iets voor hem betekende", licht hij toe op de website van motorsport.com.
Ook topadviseur Helmut Marko, de man die Verstappen op 17-jarige leeftijd liet debuteren in de Formule 1, merkte op het circuit van Monza dat die tiende zege op rij belangrijk was voor de 25-jarige Limburger. "Max was vooraf een beetje nerveus, dus ik denk wel dat het echt belangrijk voor hem was om dit record te breken. En nu hij het heeft, zal hem dat wat meer ontspanning geven voor de komende races", aldus Marko.
Teambaas Horner prees de coureur, die afstevent op zijn derde wereldtitel, omstandig. "Max rijdt op een ongelooflijk hoog niveau en er is op dit moment niemand die hem kan verslaan, dat is zeker. Dat verdient lof en erkenning, in de sport zijn dit soort gouden momenten zeldzaam", aldus de Engelsman.
Verstappen heeft al de nodige records in de Formule 1. Behalve de tien overwinningen op rij heeft hij ook het record van meeste zeges in één seizoen. Dat record van vijftien overwinningen vestigde hij vorig jaar. Hij heeft ook de meeste podiumplekken in één seizoen: achttien in 2021. Verder is hij onder meer de jongste winnaar ooit van een grand prix. Hij was 18 jaar en 228 dagen toen hij als eerste Nederlander ooit in 2016 de GP van Spanje won.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
11 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
13 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
14 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
14 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
15 uur geleden