Horner: record betekent wel degelijk heel veel voor Verstappen
MONZA (ANP) - Max Verstappen jaagt naar eigen zeggen geen records na en houdt zich niet bezig met statistieken, maar zijn Formule 1-record van tien grand-prixzeges op rij heeft wel degelijk grote waarde voor hem. Teambaas Christian Horner van Red Bull merkte dat aan hoe de tweevoudig kampioen afgelopen weekeinde toe leefde naar de Grote Prijs van Italië. "Zijn focus was messcherp, meer dan normaal. Je kon zien dat het iets voor hem betekende", licht hij toe op de website van motorsport.com.
Ook topadviseur Helmut Marko, de man die Verstappen op 17-jarige leeftijd liet debuteren in de Formule 1, merkte op het circuit van Monza dat die tiende zege op rij belangrijk was voor de 25-jarige Limburger. "Max was vooraf een beetje nerveus, dus ik denk wel dat het echt belangrijk voor hem was om dit record te breken. En nu hij het heeft, zal hem dat wat meer ontspanning geven voor de komende races", aldus Marko.
Teambaas Horner prees de coureur, die afstevent op zijn derde wereldtitel, omstandig. "Max rijdt op een ongelooflijk hoog niveau en er is op dit moment niemand die hem kan verslaan, dat is zeker. Dat verdient lof en erkenning, in de sport zijn dit soort gouden momenten zeldzaam", aldus de Engelsman.
Verstappen heeft al de nodige records in de Formule 1. Behalve de tien overwinningen op rij heeft hij ook het record van meeste zeges in één seizoen. Dat record van vijftien overwinningen vestigde hij vorig jaar. Hij heeft ook de meeste podiumplekken in één seizoen: achttien in 2021. Verder is hij onder meer de jongste winnaar ooit van een grand prix. Hij was 18 jaar en 228 dagen toen hij als eerste Nederlander ooit in 2016 de GP van Spanje won.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
13 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
18 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
20 uur geleden