Horner geeft Ricciardo weinig hoop op racestoeltje bij Red Bull
MILTON KEYNES (ANP) - Autocoureur Daniel Ricciardo hoeft zich geen illusies te maken bij Red Bull. De Formule 1-renstal van wereldkampioen Max Verstappen heeft geen plannen om de Australiër op termijn een wedstrijdstoeltje te geven. "Daniel is onze reserve en hij zal die rol combineren met commerciële activiteiten voor het team", benadrukte teambaas Christian Horner.
Ricciardo (33) boekte tussen 2014 en 2018 als coureur van Red Bull zeven grand-prixzeges. Hij koos ervoor in 2019 de overstap te maken naar Renault. Na twee jaar bij de Franse renstal verhuisde hij in 2021 naar McLaren. Bij het Britse team werd hij vaak overvleugeld door de veel minder ervaren Lando Norris en Ricciardo kreeg eind vorig jaar te horen dat hij moest plaatsmaken voor landgenoot Oscar Piastri. Bij Red Bull was er een plek voor hem als derde man.
"Ik denk dat Daniel zijn liefde voor de Formule 1 een beetje is kwijtgeraakt na een aantal moeilijke seizoenen", zegt Horner. "Het verraste ons dat hij weer op de markt kwam. Omdat hij bij ons zijn opleiding heeft gehad en jaren goed heeft gepresteerd, is hij vanwege zijn ervaring en status een zinvolle versterking. Ik hoop dat hij bij ons de passie terugvindt, maar we hebben absoluut geen andere plannen dan hem te gebruiken voor tal van testprogramma's en commerciële acties. Hij krijgt een drukke agenda in 2023."
Meer uit Sport
SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.
3 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.
7 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
23 uur geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
1 dag geledenZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).
1 dag geleden