Horeca wil snel terug naar oude normaal
DEN HAAG (ANP) - De beoogde versoepelingen van het kabinet gaan wat de horeca betreft niet ver genoeg. Volgens Koninklijke Horeca Nederland (KHN) zouden de coronamaatregelen volledig moeten worden losgelaten. Ook het coronatoegangsbewijs (CTB) moet wat de horeca betreft van tafel. "Leren leven met het virus betekent ook disproportionele maatregelen durven loslaten", aldus de organisatie.
De sector is blij met de aanstaande versoepelingen, maar snapt niet waarom nog "krampachtig" vastgehouden wordt aan het CTB. Ook laten de cijfers volgens KHN zien dat verder versoepelen mogelijk is.
Vanaf volgende week wordt de sluitingstijd waarschijnlijk verruimd naar 01.00 uur. En vanaf 25 februari wil het kabinet naar verluidt het overgrote deel van de maatregelen loslaten. Wat voorlopig blijft, zijn plannen voor het CTB. Ook plannen om het nachtleven en andere evenementen met grote groepen weer toe te staan met gebruik van het zogeheten 1G-toegangsbewijs, zouden nog in de koker zitten.
Rendabel
KHN benadrukt dat met het vasthouden aan bepaalde regels het voor veel nachthoreca nog altijd niet rendabel is om open te gaan. Het zou beter zijn de sector volledig te openen, ook om illegale feesten tegen te gaan, zo klinkt het. Het instellen van 1G gaat volgens KHN ook niet werken.
De actie van nachtclubs dit weekend kan op begrip rekenen van de organisatie. KHN-voorzitter Robèr Willemsen begrijpt niet dat er zoveel weerstand is. "Zeker gezien de ontwikkelingen van de afgelopen weken en het feit dat perspectief voor clubs nog steeds uitblijft."
Meer uit Financieel
DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
36 minuten geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
13 uur geleden