Horeca wil af van laatste coronamaatregelen
DEN HAAG (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) wil dat het kabinet de laatste coronamaatregelen gaat schrappen. Vooral de quarantaine- en isolatieplicht leiden volgens de brancheorganisatie tot problemen voor de sector. Na een positieve coronatest geldt een isolatieplicht van minstens vijf dagen, ook als iemand geen klachten heeft. "Dit zorgt voor onnodig ziekteverzuim waarmee de verdiencapaciteit in de horeca ernstig wordt beperkt", aldus KHN in een toelichting.
Er gelden ook nog andere restricties voor de horeca. Zo mogen clubs sinds eind februari volgens de normale sluitingstijden open maar voor gelegenheden waar meer dan vijfhonderd mensen samenkomen is wel een negatieve coronatest vereist. Dat is het zogenoemde 1G-testbeleid.
Het kabinet heeft in de afgelopen weken onder meer het coronatoegangsbewijs grotendeels afgeschaft. Mensen hoeven daarnaast geen 1,5 meter afstand meer van elkaar te houden en hoeven onder meer in cafés geen mondkapje te dragen. In de delen van het land waar veel mensen carnaval vieren, zijn nu een paar grote brandhaarden ontstaan, zoals in Den Bosch. Landelijk loopt het aantal positieve tests op.
Het kabinet besluit volgende week of de volgende stap in de versoepelingen van de maatregelen kan worden gezet. Het 'weegmoment' is op 15 maart. Naast de eerder genoemde maatregelen geldt er onder meer nog een advies om maximaal de helft van de tijd op kantoor te werken. Daarnaast is het nog verplicht om een mondkapje te dragen in het openbaar vervoer en op plekken als vliegvelden.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.
4 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.
5 uur geleden