Horeca hield al rekening met verlenging avondlockdown
DEN HAAG (ANP) - Dat het kabinet de 'avondlockdown' wil verlengen tot na de jaarwisseling, komt niet als een verrassing voor een aantal grote horeca-ondernemers. "Sinds de vorige persconferentie hielden we al rekening met dit scenario. Het is heel spijtig dat we met de kerstdagen gesloten zijn, maar het komt helaas niet onverwacht", zegt de Rotterdamse horecabaas Herman Hell, die meerdere zaken heeft in de havenstad.
Vermoedelijk blijven de regels, waardoor de meeste zaken sinds eind november vanaf 17.00 uur 's avonds dicht zijn, tot in het nieuwe jaar in stand. Dat betekent dat ze ook tijdens de feestdagen gelden. "Deze verlenging doet pijn, maar dat doet het al twee jaar", zegt Hell. De horecabaas hoopt dat het kabinet een manier vindt om ervoor te zorgen dat dit de laatste periode met maatregelen zal zijn. "Wat die manier is, dat is aan de politiek. Als we volgend jaar maar niet weer hetzelfde moeten meemaken."
Bij Laurens Meyer, eigenaar van circa vijftig horecazaken verspreid over het land, waaronder De Drie Gezusters in Groningen, klinkt hetzelfde geluid. "Voor mij is dit geen nieuws. Wij denken dat dit nog wel tot na carnaval volgend jaar gaat duren", aldus Meyer. De horeca-ondernemer noemt de maatregelen "catastrofaal". "Het is erg moeilijk vol te houden, de schuldenberg groeit en groeit."
Symboolpolitiek
Ook Won Yip, Amsterdamse horecamagnaat met meerdere cafés in de hoofdstad, verwachtte dat de maatregelen verlengd zouden worden. Hij spreekt van "wanbeleid" en "symboolpolitiek". "Ze zouden op zijn minst de horeca wat extra uurtjes kunnen geven met kerst. Want ze denken toch niet echt dat er maximaal vier mensen thuis zitten?" Volgens Yip zijn de maatregelen desastreus voor de horeca. "De decembermaand is traditiegetrouw een goede maand voor de omzet, en die gaat weer verloren."
Tijdens de laatste persconferentie werd bekend dat het kabinet weer meer steun gaat geven aan ondernemers die geraakt zijn door de coronamaatregelen. Riad Farhat, van horecagroep de Drie Wijzen uit Oost, eigenaren van meer dan twintig zaken in Amsterdam, vindt het vooral belangrijk dat die steun opnieuw verlengd wordt. "Zolang dat gebeurt, heb ik er niet zoveel over te zeggen", aldus Farhat.
Koninklijke Horeca Nederland wil pas na de coronapersconferentie dinsdagavond op de nieuwe maatregelen ingaan. Twee weken geleden liet de horecakoepel weten dat de zorgen binnen de branche groot zijn. "De meeste horecaondernemers verkeren in grote financiële problemen; de eigen reserves zijn op, er is te weinig geld om te investeren en onvoldoende omzet om betalingsachterstanden in te lopen."
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-modellen van het Amerikaanse Anthropic hebben een testomgeving verlaten en drie organisaties gehackt, meldt het AI-bedrijf zelf. Vorige week werd ook al bekend dat AI-modellen van OpenAI, de maker van ChatGPT, tijdens veiligheidstests op hol waren geslagen en op eigen initiatief hadden ingebroken in een populair platform voor programmeurs.
8 minuten geledenSEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern Amazon heeft in het tweede kwartaal opnieuw sterke groei gezien bij zijn clouddivisie Amazon Web Services (AWS) door de grote vraag naar rekenkracht voor kunstmatige intelligentie. Volgens Amazon steeg de omzet bij dat onderdeel met 37 procent tot 42,2 miljard dollar vergeleken met een jaar eerder. Dat is volgens Amazon de sterkste groei in achttien kwartalen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke winsten gesloten, waarmee herstel werd getoond van de stevige minnen een dag eerder. Microsoft was een uitblinker op Wall Street dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers. De resultaten van Facebook-moeder Meta Platforms vielen juist tegen en het aandeel ging fors omlaag.
7 uur geledenOBERNDORF (ANP/DPA) - De Duitse fabrikant van vuurwapens Heckler & Koch doet goede zaken door de sterk gestegen defensie-uitgaven in Europa. Volgens het bedrijf steeg de omzet in de eerste helft van dit jaar met bijna 47 procent tot 264 miljoen euro. Heckler & Koch maakt handvuurwapens, aanvalsgeweren, machinepistolen en -geweren en granaatwerpers. Het bedrijf is een van de grootste leveranciers van vuurwapens aan de NAVO en EU-landen.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG), met wereldberoemde popsterren als Taylor Swift, Rihanna, Ariana Grande en Harry Styles, heeft in het tweede kwartaal meer omzet geboekt, geholpen door de overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown. Volgens het in Hilversum gevestigde UMG steeg de omzet met meer dan 10 procent tot 3,3 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten een grote hoeveelheid resultaten van onder meer ING, Shell, Air France-KLM, Magnum, BAM, ArcelorMittal en dsm-firmenich. Ook elders in Europa werden veel cijfers gepubliceerd. Verder lieten de chipfondsen op het Damrak wat herstel zien van de recente uitverkoop.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Microsoft behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het tech- en softwareconcern deed afgelopen kwartaal opnieuw goede zaken met zijn clouddiensten door de grote vraag naar AI-diensten en zag de omzet en winst stijgen. Ook verwacht het bedrijf dat de omzet van zijn cloudplatform Azure dit jaar voor het eerst de grens van 100 miljard dollar zal overschrijden. Het aandeel steeg ruim 12 procent.
14 uur geleden