Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Hopelijk een kwartaal zonder tegenvallers voor BAM'

'Hopelijk een kwartaal zonder tegenvallers voor BAM'

BUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM is het eerste kwartaal van dit jaar hopelijk zonder tegenvallers doorgekomen. Dat is althans waarop marktkenners hopen. De onderneming, die later op donderdag de boeken opent, moest de laatste tijd meermaals afschrijven op probleemprojecten.

Het eerste kwartaal is doorgaans vanuit seizoensoogpunt het zwakste kwartaal van BAM. Dat komt vooral door de impact van het winterse weer op infrastructurele projecten. Niet duidelijk is of BAM weer afschrijvingen moet doen op individuele projecten. Ook de impact van de coronacrisis op de resultaten is ongewis. De ramingen van analisten voor de brutowinst in het kwartaal verzameld door ING lopen uiteen van een verlies van bijna 10 miljoen tot een plus van ruim 11 miljoen.

BAM kondigde eerder aan zijn organisatie verder te stroomlijnen. De bouwer gaf eerder aan te verwachten dat de meeste projecten van BAM International dit jaar gereed zullen komen. Het onderdeel dat wereldwijd actief is zadelt BAM aanhoudend op met verliezen. De verkoop van de helft van de PPP-tak, dat zich bezighoudt met publiek-private samenwerkingen, zorgde ook voor wat lucht op de balans.

BAM zei bij de publicatie van de jaarcijfers over 2020 op schema te liggen met zijn plan om structureel 100 miljoen euro aan kosten per jaar te besparen. BAM gaat zich in zijn nieuwe strategie ook meer richten op markten en projecten waarin het goed presteert en de concurrentie aankan. In Duitsland en België wil BAM operationele verbeteringen doorvoeren. In sommige gevallen zullen onderdelen van de hand worden gedaan.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

4 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

5 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

5 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

9 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

10 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

10 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

11 uur geleden