Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Hopelijk een kwartaal zonder tegenvallers voor BAM'

'Hopelijk een kwartaal zonder tegenvallers voor BAM'

BUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM is het eerste kwartaal van dit jaar hopelijk zonder tegenvallers doorgekomen. Dat is althans waarop marktkenners hopen. De onderneming, die later op donderdag de boeken opent, moest de laatste tijd meermaals afschrijven op probleemprojecten.

Het eerste kwartaal is doorgaans vanuit seizoensoogpunt het zwakste kwartaal van BAM. Dat komt vooral door de impact van het winterse weer op infrastructurele projecten. Niet duidelijk is of BAM weer afschrijvingen moet doen op individuele projecten. Ook de impact van de coronacrisis op de resultaten is ongewis. De ramingen van analisten voor de brutowinst in het kwartaal verzameld door ING lopen uiteen van een verlies van bijna 10 miljoen tot een plus van ruim 11 miljoen.

BAM kondigde eerder aan zijn organisatie verder te stroomlijnen. De bouwer gaf eerder aan te verwachten dat de meeste projecten van BAM International dit jaar gereed zullen komen. Het onderdeel dat wereldwijd actief is zadelt BAM aanhoudend op met verliezen. De verkoop van de helft van de PPP-tak, dat zich bezighoudt met publiek-private samenwerkingen, zorgde ook voor wat lucht op de balans.

BAM zei bij de publicatie van de jaarcijfers over 2020 op schema te liggen met zijn plan om structureel 100 miljoen euro aan kosten per jaar te besparen. BAM gaat zich in zijn nieuwe strategie ook meer richten op markten en projecten waarin het goed presteert en de concurrentie aankan. In Duitsland en België wil BAM operationele verbeteringen doorvoeren. In sommige gevallen zullen onderdelen van de hand worden gedaan.

Meer uit Financieel

ASML profiteert van AI-investeringen en scherpt verwachtingen aan

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal weer verder opgevoerd. Daarbij is de omzetverwachting voor het hele jaar aangescherpt. Volgens topman Christophe Fouquet profiteerde de Veldhovense onderneming wederom van de almaar toenemende investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI).

15 minuten geleden
IMF ziet steeds grotere dreiging cyberaanvallen, ook in Nederland

BANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt voor toenemende dreiging van cyberaanvallen. Volgens de Nederlandse IMF-bestuurder Marnix van Rij kunnen die ook in Nederland voor grote ontwrichting zorgen. "Wat dacht je van de Rotterdamse haven?", geeft hij in gesprek met het ANP als voorbeeld van een mogelijk doelwit.

20 minuten geleden
Trump: Taiwan gaat miljarden investeren in gasproject Alaska

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Taiwan heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump toegezegd de komende twintig jaar 30 procent van het gas af te nemen uit een groot energieproject in Alaska. Het land zou daarnaast 4,4 miljard dollar (3,9 miljard euro) investeren in het project. Trump maakte de afspraken dinsdag bekend tijdens een campagnebijeenkomst in Alaska. Het Taiwanese ministerie van Economie heeft de geplande investering woensdag bevestigd.

1 uur geleden
FT: Bank of America krijgt boete van 1,2 miljard dollar in VS

NEW YORK (ANP) - Bank of America krijgt een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De bank zou volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën verdachte transacties ter waarde van 5 miljard dollar niet op de juiste manier hebben gemeld.

8 uur geleden
OpenAI ontdekt opnameapparatuur in kantoor, medewerker opgepakt

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft een "geavanceerd opnameapparaat" ontdekt dat in een van de kantoren van het bedrijf was verstopt. Dat meldt de maker van ChatGPT in een bericht op socialmediaplatform X. OpenAI kwam erachter dat een medewerker het enkele dagen eerder had geplaatst. Die medewerker is daarna ontslagen en gearresteerd.

9 uur geleden
Apple licht hoger op Wall Street na onthulling slimme apparaten

NEW YORK (ANP) - Apple is dinsdag iets hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. De iPhone-maker heeft een reeks producten aangekondigd voor in huis. Een daarvan is de HomeView, een soort iPad waarmee gebruikers hun kalender in de gaten kunnen houden, to-dolijstjes kunnen maken en die helpt bij het bedienen van de deurbel. Apple won 0,1 procent.

9 uur geleden
Topvrouw AH: systemen rondom winkelvoorraad als eerste opgestart

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.

11 uur geleden