Hoop op extra coronasteun stuwt aandelenbeurzen New York
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Beleggers trokken zich op aan de ontwikkelingen in Washington. Daar werd in het Congres een begrotingsvoorstel aangenomen met daarin ook vele miljarden aan extra coronasteun.
De begrotingsregeling stelt de Democraten in staat om een coronasteunpakket van 1900 miljard dollar van president Joe Biden zonder steun van de Republikeinen door het Congres te loodsen. Het duurt waarschijnlijk nog een paar weken alvorens de uiteindelijke wet echt is opgesteld. Volgens Biden is de steun hard nodig en zit de Amerikaanse economie nog altijd in de problemen. Hij verwees daarbij ook naar het zwakker dan verwachte banenrapport dat eerder op vrijdag naar buiten kwam.
De leidende Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 31.148,24 punten. De bredere S&P 500 won 0,4 procent tot 3886,83 punten en techgraadmeter Nasdaq dikte 0,6 procent aan tot 13.856,30 punten.
Reddit-aandelen
Ook ging de aandacht weer uit naar de zogeheten Reddit-aandelen. De populaire beleggingsapp Robinhood hief de beperkingen voor de aandelen van gamewinkelketen GameStop en bioscoopconcern AMC in zijn geheel op. De aandelen waren afgelopen week de spil in een heuse beursgekte, veroorzaakt door acties van kleine beleggers op internetforum Reddit. Maar door beperkingen verloren de aandelen deze week tientallen procenten aan beurswaarde. GameStop maakte vrijdag 20 procent goed van het eerder verlies. AMC verloor nog eens krap 4 procent.
Automaker Ford steeg 1,2 procent. Justitie in de Verenigde Staten heeft een strafrechtelijk onderzoek naar foutieve emissietesten bij de automaker gestaakt. De California Air Resources Board beƫindigde ook zijn onderzoek. Ford maakte tevens bekend de komende vier jaar 22 miljard dollar investeren in elektrische en zelfsturende auto's. Dat is bijna een verdubbeling van de eerdere investeringsplannen in stekkerauto's.
Johnson & Johnson
Farmaceut Johnson & Johnson won 1,5 procent. Dochterbedrijf Janssen Biotech uit Leiden vroeg de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit toestemming om diens coronavaccin op de markt te zetten. Het gaat om een aanvraag voor een versnelde goedkeuring van het vaccin bij de Food and Drug Administration (FDA).
De euro was 1,2046 dollar waard, tegen 1,2036 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 56,96 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 59,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de hele Europese Unie is in maart met bijna 50 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Nederland vormt daarin wel een uitzondering.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiƫle positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn winst opgevoerd, nadat de elektrische autofabrikant vorig jaar nog last had van lagere verkopen en hogere kosten. De elektrische autofabrikant van topman Elon Musk boekte een nettowinst van 477 miljoen dollar, omgerekend zo'n 407,5 miljoen euro. Dat is 17 procent meer dan in het eerste kwartaal van vorig jaar.
7 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, de grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen ter wereld, is voorlopig niet van plan om de geavanceerdste machines van het Nederlandse ASML aan te schaffen. Het bedrijf wil hiermee wachten tot in 2029 om kosten te besparen, heeft een hoge leidinggevende bij TSMC tegen verslaggevers gezegd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn woensdag met winsten de handel uitgegaan, nadat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigde de wapenstilstand met Iran te verlengen. De brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq sloten op een recordstand. De Straat van Hormuz is nog altijd gesloten en de olieprijzen stegen daardoor opnieuw.
8 uur geledenSUNNYVALE (ANP) - Dan Shapero is de nieuwe topman van socialmediaplatform LinkedIn, onderdeel van Microsoft. De nieuwe topman werkt al ruim achttien jaar bij LinkedIn, waarvan de afgelopen vijf jaar als operationeel topman.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland stopt vanaf 1 mei met de levering van Kazachse ruwe olie via de Droezjba-pijpleiding aan Duitsland. Dat meldde de Russische vicepremier Aleksander Novak woensdag. De maatregel vergroot de zorgen over de brandstofvoorziening in Duitsland die de Iranoorlog heeft veroorzaakt.
10 uur geleden