Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoop op economisch herstel zorgt voor stijgende beurzen

Hoop op economisch herstel zorgt voor stijgende beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag met winst gesloten. Beleggers waren positief gestemd over het economische herstel na de coronacrisis. Ook cijfers over de Amerikaanse consumentenbestedingen zorgden voor optimisme en verdrongen zorgen over een snel stijgende inflatie naar de achtergrond. Verder wordt vooral uitgekeken naar de begrotingsplannen van de Amerikaanse president Joe Biden. Die zouden mogelijk het wereldwijde herstel kunnen versnellen.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,7 procent hoger op 713,28 punten. De MidKap klom een fractie tot 1064,94 punten. De graadmeters in Frankfurt en Londen stegen tot 0,7 procent. De beurs in Parijs won 0,8 procent, ondanks berichten dat de Franse economie in het eerste kwartaal toch is gekrompen. Eerder werd nog een groei gemeld voor de op één na grootste economie van de eurozone.

Techbedrijven behoorden tot de grootste stijgers in de AEX-index, zoals techinvesteerder Prosus (plus 2,1 procent) en chipbedrijf Besi (plus 2 procent). Financiële fondsen als verzekeraars NN, ASR en Aegon stegen tot 0,8 procent nadat de Bank of England aanwijzingen had gegeven voor een sneller dan verwachte renteverhoging in het Verenigd Koninkrijk. Supermarktconcern Ahold Delhaize stond onderaan met een min van 0,7 procent.

Air France-KLM

Bij de middelgrote bedrijven ging luchtvaartconcern Air France-KLM (plus 2,6 procent) aan kop vanwege hoop op meer reismogelijkheden binnen Europa nu het aantal coronagevallen afneemt en de vaccinatiecampagnes in veel landen op tempo zijn. Ook Basic-Fit steeg, met 2,1 procent, door de hoop op verdere versoepelingen. De uitbater van sportscholen is nog altijd in veel landen dicht of slechts beperkt geopend.

Neways dikte 5,5 procent aan. Industrieconcern VDL is nog steeds van plan de Brabantse fabrikant van elektronische componenten in te lijven. Vorige week brak het bestuur van Neways de overnamegesprekken af omdat het overnamebod van 13 euro per aandeel te laag zou zijn.

Airbus

ICT Group klom 0,4 procent. Het consortium onder leiding van investeerder NPM Capital heeft het overnamebod op de IT-dienstverlener officieel gelanceerd. De partijen bereikten eerder al overeenstemming over het bod van 14,10 euro per aandeel in contanten, exclusief dividend.

Airbus werd opnieuw 1,3 procent hoger gezet in Parijs. De vliegtuigbouwer steeg donderdag al meer dan 9 procent nadat hij zijn productieplannen naar boven had bijgesteld.

De euro was 1,2193 dollar waard, tegen 1,2188 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 67,00 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 69,75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

1 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

1 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

2 uur geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

2 uur geleden
Nieuw bod Paramount zet Warner Bros. niet hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.

3 uur geleden
China bestelt 120 vliegtuigen van Airbus, zegt Merz

BEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.

3 uur geleden
Combinatie gegevens datalek Odido is 'goudmijn voor criminelen'

SLIEDRECHT (ANP) - De gegevens die buit zijn gemaakt bij Odido door de cyberaanval zijn een "voedingsbodem voor criminelen", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET. Niet vanwege de omvang, maar vanwege de combinatie van gegevens, stelt hij.

6 uur geleden