Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoop op economisch herstel stuwt Aziatische beurzen

Hoop op economisch herstel stuwt Aziatische beurzen

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in de Aziatische regio toonden woensdag herstel, na de verliesbeurt een dag eerder. Vooral bedrijven die profiteren van een aantrekkende economie werden opgepikt door de hoop op een sterk herstel van de coronacrisis. Technologiebedrijven, die tijdens de coronapandemie flink zijn gestegen, vielen uit de gratie door de heropleving van de zorgen over de te hoge waarderingen van hun aandelen.

De toonaangevende Nikkei in Tokio werkte een eerder verlies weg en eindigde 0,5 procent in de plus op 29.559,10 punten. Zogenoemde cyclische bedrijven, die gevoelig zijn voor de economische ontwikkelingen, als staalmaker Nippon Steel en autofabrikant Nissan behoorden tot de sterkste stijgers met winsten van 6 en dik 3 procent. De Japanse maker van chipapparatuur Tokyo Electron en chiptester Advantest zakten ruim 1 procent in navolging van de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten.

De hoofdindex in Shanghai boekte een tussentijdse winst van 1,4 procent, ondanks een vertraging van de groei van de dienstensector in het land. Volgens marktonderzoekers Caixin en Markit viel de bedrijvigheid in de Chinese dienstensector in februari terug tot het laagste niveau in tien maanden. De Hang Seng-index in Hongkong dikte 1,8 procent aan dankzij stevige koerswinsten bij de Chinese banken. In Sydney sloot de All Ordinaries 0,8 procent hoger. De Australische economie groeide in het vierde kwartaal met 3,1 procent. Dat was sterker dan verwacht.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

2 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

3 uur geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

3 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

3 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

4 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

5 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

6 uur geleden