Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hooggerechtshof VS: Alabama mag stemmen vanuit auto verbieden

Hooggerechtshof VS: Alabama mag stemmen vanuit auto verbieden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse staat Alabama mag verbieden dat mensen vanuit hun auto hun stem uitbrengen bij een stembureau, oordeelt het Hooggerechtshof in Washington. Het stemmen vanuit de auto, ofwel 'curbside voting' is bedoeld voor mensen die door een handicap of ziekte niet in het stembureau kunnen komen. Een aantal kiezers en een burgerrechtenorganisaties wilden dat de staat het stemmen vanuit de auto zou toestaan, meldt nieuwszender CNN.

Met het oordeel van het Hooggerechtshof ging een streep door de uitspraak van een lagere federale rechtbank, die vindt dat stemmen vanuit de auto moet worden toegestaan. De vijf conservatieve hoge rechters stemden voor het oordeel. De drie progressieve hoge rechters waren het oneens met de uitspraak.

De minister van Justitie van Alabama, de Republikein Steve Marshall, stelt dat de staat al "buitengewone maatregelen" heeft genomen om de verkiezingsprocedures aan te passen aan de omstandigheden van de corona-epidemie. Marshall zei dat stemmen vanuit de auto onverenigbaar is met de wetgeving van de staat Alabama en strijdig is met andere wetten die het stemgeheim moeten beschermen.

Vijf oudere en gehandicapte kiezers en de NAACP, een organisatie die strijdt voor de burgerrechten van zwarte Amerikanen, wilden dat de staat Alabama districten zou toestaan om curbside voting te organiseren als die dat zouden willen.

Meer uit Buitenland

Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

2 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

2 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

6 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

8 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

8 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

8 uur geleden