Hoofdgebouw vakantiepark Beekse Bergen verloren door brand
HILVARENBEEK (ANP) - Het hoofdgebouw met daarin onder meer een restaurant en het zwembad van vakantiepark Beekse Bergen in het Brabantse Hilvarenbeek is woensdag verloren gegaan bij een grote brand. De brandweer heeft het vuur inmiddels onder controle. De inzet van de brandweer om de technische ruimte van het zwembad, met daarin onder meer chloor en zwavelzuur, te behouden is geslaagd.
De brandweer werd woensdag iets na 09.00 uur gewaarschuwd dat er brand was ontstaan in het hoofdgebouw van het vakantiepark. De brand brak uit in het restaurant als gevolg van een gaslek. Al snel bleek dat het pand niet meer te redden viel. De brandweer besloot het vuur gecontroleerd uit te laten branden, ondertussen werd de technische ruimte goed nat gehouden om te voorkomen dat het vuur deze zou bereiken.
Behalve het restaurant en het zwembad zaten in het hoofdgebouw ook een animatieruimte, een supermarkt en een snackbar. Toen de brand uitbrak waren er nog geen bezoekers. Wel was er personeel aanwezig, maar die medewerkers waren volgens Dirk Lips, oprichter en directeur van de overkoepelende exploitant Libéma, snel buiten.
Tijdelijke voorzieningen
De brandweer zag geen reden om vakantiehuisjes op het park te ontruimen. De wind stond de goede kant op en buiten de gevaarlijke stoffen die bij iedere brand vrijkomen werd niks gevaarlijks gemeten. "De rook van deze brand bevat natuurlijk ook gevaarlijke stoffen. Maar gelukkig is deze niet vermengd met het giftige chloor en zwavelzuur uit de zwembadopslag", aldus de brandweer. Er kunnen zwarte vlokken neerdalen, maar die zijn niet gevaarlijk. Ook de dieren in het safaripark Beekse Bergen hebben geen gevaar gelopen.
Lips was woensdag ter plaatse. Dat er geen slachtoffers zijn gevallen vond hij het belangrijkst. De brand noemt hij wel verdrietig. "Ook omdat we een vol vakantiepark hebben." Lips wil zo snel mogelijk tijdelijke voorzieningen neerzetten. Een en ander moet nog worden uitgewerkt, maar Lips denkt onder meer aan bijvoorbeeld een pop-uprestaurant en een pop-upwinkel.
Burgemeester van Hilvarenbeek Evert Weys, die ook naar het park kwam om zich te laten informeren, was eveneens blij dat er geen slachtoffers zijn gevallen. "Zo’n brand heeft een grote impact", zei hij, erop wijzend dat het park een van de belangrijkste bedrijven is in de gemeente. "Het gaat me aan het hart. Maar het park is ook veerkrachtig genoeg om alles weer op te bouwen."
Meer uit Binnenland
NIEUWEGEIN (ANP) - Agressie tegen zorgprofessionals blijft een 'hardnekkig en ernstig' probleem, meldt beroepsorganisatie en vakbond voor zorgverleners NU'91. Zorgverleners krijgen nog steeds te maken met schreeuwende of scheldende patiënten of familieleden, maar ook met fysiek geweld.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het risico op het krijgen van de ziekte van Parkinson is groter onder mannen, hoogopgeleiden en mensen die in het noorden van Nederland wonen. Dat komt onder andere naar voren uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Radboudumc naar de spreiding van de ongeneeslijke hersenaandoening.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 werden in Nederland 44 miljoen boeken verkocht, dat is twee miljoen minder dan het jaar daarvoor. Dat meldt de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) in nieuwe cijfers.
2 uur geledenDOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
7 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
11 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
11 uur geleden