Hoofdgebouw vakantiepark Beekse Bergen verloren door brand
HILVARENBEEK (ANP) - Het hoofdgebouw met daarin onder meer een restaurant en het zwembad van vakantiepark Beekse Bergen in het Brabantse Hilvarenbeek is woensdag verloren gegaan bij een grote brand. De brandweer heeft het vuur inmiddels onder controle. De inzet van de brandweer om de technische ruimte van het zwembad, met daarin onder meer chloor en zwavelzuur, te behouden is geslaagd.
De brandweer werd woensdag iets na 09.00 uur gewaarschuwd dat er brand was ontstaan in het hoofdgebouw van het vakantiepark. De brand brak uit in het restaurant als gevolg van een gaslek. Al snel bleek dat het pand niet meer te redden viel. De brandweer besloot het vuur gecontroleerd uit te laten branden, ondertussen werd de technische ruimte goed nat gehouden om te voorkomen dat het vuur deze zou bereiken.
Behalve het restaurant en het zwembad zaten in het hoofdgebouw ook een animatieruimte, een supermarkt en een snackbar. Toen de brand uitbrak waren er nog geen bezoekers. Wel was er personeel aanwezig, maar die medewerkers waren volgens Dirk Lips, oprichter en directeur van de overkoepelende exploitant Libéma, snel buiten.
Tijdelijke voorzieningen
De brandweer zag geen reden om vakantiehuisjes op het park te ontruimen. De wind stond de goede kant op en buiten de gevaarlijke stoffen die bij iedere brand vrijkomen werd niks gevaarlijks gemeten. "De rook van deze brand bevat natuurlijk ook gevaarlijke stoffen. Maar gelukkig is deze niet vermengd met het giftige chloor en zwavelzuur uit de zwembadopslag", aldus de brandweer. Er kunnen zwarte vlokken neerdalen, maar die zijn niet gevaarlijk. Ook de dieren in het safaripark Beekse Bergen hebben geen gevaar gelopen.
Lips was woensdag ter plaatse. Dat er geen slachtoffers zijn gevallen vond hij het belangrijkst. De brand noemt hij wel verdrietig. "Ook omdat we een vol vakantiepark hebben." Lips wil zo snel mogelijk tijdelijke voorzieningen neerzetten. Een en ander moet nog worden uitgewerkt, maar Lips denkt onder meer aan bijvoorbeeld een pop-uprestaurant en een pop-upwinkel.
Burgemeester van Hilvarenbeek Evert Weys, die ook naar het park kwam om zich te laten informeren, was eveneens blij dat er geen slachtoffers zijn gevallen. "Zo’n brand heeft een grote impact", zei hij, erop wijzend dat het park een van de belangrijkste bedrijven is in de gemeente. "Het gaat me aan het hart. Maar het park is ook veerkrachtig genoeg om alles weer op te bouwen."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
16 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.
18 uur geleden