Honkballers Washington Nationals starten met verlies
WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De honkballers van Washington Nationals zijn met een nederlaag begonnen aan het nieuwe seizoen in de Major League. De titelverdediger verloor op eigen veld achter gesloten deuren van New York Yankees: 1-4. De arbitrage moest het openingsduel wegens regen en onweer tijdens de zesde inning afbreken. Na een pauze van bijna twee uur werd het duel officieel gestaakt en was de eindstand definitief.
Bij de Nationals ontbrak sterspeler Juan Soto. Hij werd in de aanloop naar de eerste wedstrijd positief getest op het coronavirus. Hij verblijft momenteel in thuisisolatie.
Anthony Fauci, de directeur van het nationaal Instituut voor Allergieën en Infectieziekten in de Verenigde Staten, mocht de eerste, ceremoniële bal gooien. Dat deed de 79-jarige topadviseur van president Donald Trump in een shirt van de Nationals en met een mondmasker op. Fauci, een groot fan van de kampioen uit Washington, slaagde er niet in de bal in de handen van de dienstdoende catcher Sean Doolittle te werpen.
Demonstratie
In de andere wedstrijd van de eerste speelavond in de MLB wonnen de Los Angeles Dodgers op eigen veld met 8-1 van de San Francisco Giants.
Bij beide wedstrijden demonstreerden de spelers tegen racisme en geweld. Voor het begin toonden de honkballers een groot spandoek uit solidariteit met Black Lives Matter. Een boodschap van de acteur Morgan Freeman over sociaal onrecht schalde door het lege stadion. Alle spelers in Washington stonden daarna bij het volkslied weer op.
Slogans
In Los Angeles daarentegen bleven aanwinst Mookie Betts (Dodgers) en enkele stafleden van de Giants ook tijdens het volkslied op een knie zitten, zeer tegen de wil van president Donald Trump. Hij vindt het een gebrek aan respect voor het land en de Amerikaanse vlag. De meeste spelers droegen ook slogans op hun mouwen. Black Lives Matter en United for Change viel er te lezen. Op de achterkant van de werpheuvel was het logo van de MLB veranderd in BLM.
American footballer Colin Kaepernick was in 2016 de eerste sporter die, als protest tegen racisme en politiegeweld tegen zwarte Amerikanen, besloot om te knielen tijdens het Amerikaanse volkslied. De afgelopen weken werd deze vorm van protest wereldwijd overgenomen, naar aanleiding van de dood van George Floyd.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
13 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
14 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
16 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
17 uur geleden