Hongkong sluit alle scholen wegens nieuwe coronabesmettingen
HONGKONG (ANP/RTR) - Hongkong sluit vanaf maandag alle scholen naar aanleiding van nieuwe coronabesmettingen in de metropool. De meeste onderwijsinstellingen zijn sinds februari dicht na de uitbraak van het gevreesde virus dat uit China komt. Die nog open zijn, moeten maandag ook de deuren sluiten van de autoriteiten. Het was donderdag de twee achtereenvolgende dag dat het aantal besmettingen weer is toegenomen. Er zijn op die dag 42 nieuwe gevallen geconstateerd.
De autonome metropool van circa 7,5 miljoen inwoners heeft sinds eind januari in totaal nog slechts 1366 gevallen geconstateerd. Zeven patiënten zijn overleden en 1176 patiënten zijn inmiddels genezen.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
10 uur geleden