Hongkong meldt recordaantal besmettingen en scherpt regels aan
HONGKONG (ANP/AFP) - Hongkong heeft woensdag melding gemaakt van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen. Nog eens 113 mensen bleken het virus te hebben. Minister van Volksgezondheid Sophia Chan waarschuwt dat sprake is van een kritiek moment voor de Aziatische metropool en roept inwoners op alle onnodige uitstapjes af te blazen.
De corona-uitbraak in de miljoenenstad leek vorige maand nog onder controle te zijn, maar inmiddels grijpt het virus weer om zich heen. De autoriteiten zien zich daardoor genoodzaakt de regels weer aan te scherpen. Inwoners moesten al mondkapjes dragen in het openbaar vervoer en die verplichting gaat donderdag ook gelden in openbare gebouwen. Ook kregen sommige bedrijven onlangs opdracht de deuren weer te sluiten.
Uit de laatste cijfers komt naar voren dat veel patiënten het virus in Hongkong oplopen. Slechts 8 van de 113 mensen die besmet bleken te zijn, namen het virus mee uit het buitenland. Het gaat volgens lokale media onder meer om reizigers uit de VS en de Filipijnen. Bij tientallen mensen die in de metropool besmet raakten, kon niet meer worden achterhaald waar dat precies gebeurde.
In totaal zijn in Hongkong 2132 besmettingen en 14 sterfgevallen gemeld.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
2 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
5 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
8 uur geleden