Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong meldt recordaantal besmettingen en scherpt regels aan

Hongkong meldt recordaantal besmettingen en scherpt regels aan

HONGKONG (ANP/AFP) - Hongkong heeft woensdag melding gemaakt van een recordaantal nieuwe coronabesmettingen. Nog eens 113 mensen bleken het virus te hebben. Minister van Volksgezondheid Sophia Chan waarschuwt dat sprake is van een kritiek moment voor de Aziatische metropool en roept inwoners op alle onnodige uitstapjes af te blazen.

De corona-uitbraak in de miljoenenstad leek vorige maand nog onder controle te zijn, maar inmiddels grijpt het virus weer om zich heen. De autoriteiten zien zich daardoor genoodzaakt de regels weer aan te scherpen. Inwoners moesten al mondkapjes dragen in het openbaar vervoer en die verplichting gaat donderdag ook gelden in openbare gebouwen. Ook kregen sommige bedrijven onlangs opdracht de deuren weer te sluiten.

Uit de laatste cijfers komt naar voren dat veel patiënten het virus in Hongkong oplopen. Slechts 8 van de 113 mensen die besmet bleken te zijn, namen het virus mee uit het buitenland. Het gaat volgens lokale media onder meer om reizigers uit de VS en de Filipijnen. Bij tientallen mensen die in de metropool besmet raakten, kon niet meer worden achterhaald waar dat precies gebeurde.

In totaal zijn in Hongkong 2132 besmettingen en 14 sterfgevallen gemeld.

Meer uit Buitenland

Families gijzelaars: Netanyahu is obstakel voor vrijlating

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Hostages and Missing Families Forum zei zaterdag dat premier Benjamin Netanyahu het grootste obstakel vormt voor de vrijlating van Israëlische gijzelaars uit Gaza. Het Forum is de belangrijkste groep die de naasten van de gijzelaars bijstaat.

5 uur geleden
Duizenden demonstreren in Berlijn tegen oorlog in Gaza

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Berlijn hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de oorlog in Gaza. Onder de leus "Stop de genocide in Gaza" trokken volgens de politie ongeveer 12.000 mensen naar de Brandenburger Tor. De organisatoren schatten het aantal deelnemers op ongeveer 20.000.

6 uur geleden
Polen zet gevechtsvliegtuigen in om drone-aanvallen in Oekraïne

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zaterdag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.

9 uur geleden
Arrestaties bij massale rechtse betoging in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft 25 arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. 26 agenten raakten gewond door het geweld dat een deel van de demonstranten gebruikte.

9 uur geleden
Veel gewonden bij explosie in café in Madrid

MADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in een café in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 25 mensen gewond geraakt. Twee van hen waren er ernstig aan toe en werden naar het ziekenhuis gebracht, melden de Spaanse hulpdiensten.

10 uur geleden
Partij VOX start in Madrid congres zonder Argentijnse eregast

MADRID (ANP) - De rechtse nationalistische Spaanse partij VOX is in een congrescentrum in het zuidwesten van Madrid begonnen aan een jaarcongres dat dit jaar in het teken staat van 'Het begin van de Reconquista'. De term verwijst naar de herovering van het Iberisch schiereiland in de achtste eeuw op de islamitische overheersers. De meeste publieke evenementen en de komst van buitenlandse gasten worden zondag verwacht. De Argentijnse president Javier Milei heeft op de valreep laten weten niet naar Madrid te komen en zou een boodschap per video sturen.

12 uur geleden
Meer dan honderdduizend demonstranten in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaalrechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht, waarbij het ook tot aanvaringen met de politie kwam. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.

12 uur geleden