Hongarije verrast IJsland in laatste minuten en gaat naar EK
BOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft op het nippertje het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Cosimo Inguscio was in de beslissende wedstrijd tegen IJsland lange tijd vergeefs op jacht naar de gelijkmaker. In de 88e minuut werd het alsnog 1-1 in Boedapest waarna de thuisploeg in de extra tijd ook nog de winnende treffer wist af te dwingen: 2-1.
IJsland kwam in de elfde minuut op voorsprong na een fout van doelman Peter Gulacsi, die een vrije trap van Gylfi Sigurdsson door zijn handen liet glippen. Dat doelpunt leek de doorslag te geven totdat Loïc Nego op fortuinlijke wijze alsnog de gelijkmaker op zijn naam bracht. Dominik Szoboszlai was kort daarna de grootste held aan Hongaarse kant met een doeltreffend afstandsschot.
Het duel stond onder leiding van Björn Kuipers.
Hongarije speelt bij het EK in een loodzware groep met wereldkampioen Frankrijk, Duitsland en Portugal.
Eerder op de avond won Noord-Macedonië met 1-0 van Georgië. Daardoor plaatste het Balkanland zich voor de eerste keer voor het EK. Nederland is in groep C één van de tegenstanders. Oostenrijk en Oekraïne spelen ook in deze poule.
Meer uit Voetbal
PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.
3 uur geleden