Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije verrast IJsland in laatste minuten en gaat naar EK

Hongarije verrast IJsland in laatste minuten en gaat naar EK

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft op het nippertje het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Cosimo Inguscio was in de beslissende wedstrijd tegen IJsland lange tijd vergeefs op jacht naar de gelijkmaker. In de 88e minuut werd het alsnog 1-1 in Boedapest waarna de thuisploeg in de extra tijd ook nog de winnende treffer wist af te dwingen: 2-1.

IJsland kwam in de elfde minuut op voorsprong na een fout van doelman Peter Gulacsi, die een vrije trap van Gylfi Sigurdsson door zijn handen liet glippen. Dat doelpunt leek de doorslag te geven totdat Loïc Nego op fortuinlijke wijze alsnog de gelijkmaker op zijn naam bracht. Dominik Szoboszlai was kort daarna de grootste held aan Hongaarse kant met een doeltreffend afstandsschot.

Het duel stond onder leiding van Björn Kuipers.

Hongarije speelt bij het EK in een loodzware groep met wereldkampioen Frankrijk, Duitsland en Portugal.

Eerder op de avond won Noord-Macedonië met 1-0 van Georgië. Daardoor plaatste het Balkanland zich voor de eerste keer voor het EK. Nederland is in groep C één van de tegenstanders. Oostenrijk en Oekraïne spelen ook in deze poule.

Meer uit Voetbal

Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

2 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

2 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

3 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

4 uur geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

5 uur geleden
Arsenal wint van Newcastle United en herovert koppositie

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.

5 uur geleden
Gelijkspel voetbalsters Barcelona bij Bayern in Champions League

MÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.

5 uur geleden