Hongarije verrast IJsland in laatste minuten en gaat naar EK
BOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft op het nippertje het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Cosimo Inguscio was in de beslissende wedstrijd tegen IJsland lange tijd vergeefs op jacht naar de gelijkmaker. In de 88e minuut werd het alsnog 1-1 in Boedapest waarna de thuisploeg in de extra tijd ook nog de winnende treffer wist af te dwingen: 2-1.
IJsland kwam in de elfde minuut op voorsprong na een fout van doelman Peter Gulacsi, die een vrije trap van Gylfi Sigurdsson door zijn handen liet glippen. Dat doelpunt leek de doorslag te geven totdat Loïc Nego op fortuinlijke wijze alsnog de gelijkmaker op zijn naam bracht. Dominik Szoboszlai was kort daarna de grootste held aan Hongaarse kant met een doeltreffend afstandsschot.
Het duel stond onder leiding van Björn Kuipers.
Hongarije speelt bij het EK in een loodzware groep met wereldkampioen Frankrijk, Duitsland en Portugal.
Eerder op de avond won Noord-Macedonië met 1-0 van Georgië. Daardoor plaatste het Balkanland zich voor de eerste keer voor het EK. Nederland is in groep C één van de tegenstanders. Oostenrijk en Oekraïne spelen ook in deze poule.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
1 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
9 uur geleden