Honderden vluchten VS geschrapt vanwege orkaan Idalia in Florida
SCHIPHOL (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen in de Verenigde Staten hebben meer dan 850 vluchten geschrapt vanwege orkaan Idalia. De orkaan bereikte woensdagmiddag de Amerikaanse staat Florida. Vluchten van en naar Schiphol hebben vooralsnog geen last van Idalia. "We houden het wel in de gaten", zegt een woordvoerster.
Vliegvelden in de plaatsen Tampa, Clearwater and Tallahassee in Florida liggen stil vanwege de orkaan. Luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines heeft daarnaast alle activiteiten in Jacksonville stopgezet. "We wachten op het besluit van Tampa Airport over wanneer die weer open is voor commerciële vluchten", meldt Southwest Airlines.
Idalia zorgt in kustplaatsen voor overstromingen en blaast daar bomen omver. De Amerikaanse president Joe Biden heeft maandag de noodtoestand afgekondigd voor grote delen van Florida. Gouverneur Ron DeSantis spoorde inwoners van zijn staat aan goed op te passen en geen risico's te nemen. De orkaan beweegt naar verwachting richting staten ten noorden van Florida.
Dinsdag richtte Idalia al schade aan op Cuba met onder meer overstromingen en stroomuitval. Inmiddels is de orkaan volgens het National Hurricane Center afgezwakt van categorie 4 naar categorie 3, maar blijft wel zeer gevaarlijk. Woensdagmiddag werden windsnelheden gemeten van 125 mijl per uur, ruim 200 kilometer.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
17 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
18 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
21 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
22 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden