Honderden vluchten VS geschrapt vanwege orkaan Idalia in Florida
SCHIPHOL (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen in de Verenigde Staten hebben meer dan 850 vluchten geschrapt vanwege orkaan Idalia. De orkaan bereikte woensdagmiddag de Amerikaanse staat Florida. Vluchten van en naar Schiphol hebben vooralsnog geen last van Idalia. "We houden het wel in de gaten", zegt een woordvoerster.
Vliegvelden in de plaatsen Tampa, Clearwater and Tallahassee in Florida liggen stil vanwege de orkaan. Luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines heeft daarnaast alle activiteiten in Jacksonville stopgezet. "We wachten op het besluit van Tampa Airport over wanneer die weer open is voor commerciële vluchten", meldt Southwest Airlines.
Idalia zorgt in kustplaatsen voor overstromingen en blaast daar bomen omver. De Amerikaanse president Joe Biden heeft maandag de noodtoestand afgekondigd voor grote delen van Florida. Gouverneur Ron DeSantis spoorde inwoners van zijn staat aan goed op te passen en geen risico's te nemen. De orkaan beweegt naar verwachting richting staten ten noorden van Florida.
Dinsdag richtte Idalia al schade aan op Cuba met onder meer overstromingen en stroomuitval. Inmiddels is de orkaan volgens het National Hurricane Center afgezwakt van categorie 4 naar categorie 3, maar blijft wel zeer gevaarlijk. Woensdagmiddag werden windsnelheden gemeten van 125 mijl per uur, ruim 200 kilometer.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg in de vroege handel met 16 procent tot iets meer dan 51 euro per megawattuur.
16 minuten geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.
18 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.
19 minuten geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.
52 minuten geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dinsdag verder omhooggegaan door de onrust in het Midden-Oosten na de sterke prijsstijging op maandag. Israël valt nu ook doelwitten van Hezbollah in Libanon aan. Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië en Qatar. Daarnaast heeft de Iraanse Revolutionaire Garde gedreigd olietankers in brand te steken die de Straat van Hormuz proberen te passeren.
1 uur geleden