Honderden vluchten VS geschrapt vanwege orkaan Idalia in Florida
SCHIPHOL (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen in de Verenigde Staten hebben meer dan 850 vluchten geschrapt vanwege orkaan Idalia. De orkaan bereikte woensdagmiddag de Amerikaanse staat Florida. Vluchten van en naar Schiphol hebben vooralsnog geen last van Idalia. "We houden het wel in de gaten", zegt een woordvoerster.
Vliegvelden in de plaatsen Tampa, Clearwater and Tallahassee in Florida liggen stil vanwege de orkaan. Luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines heeft daarnaast alle activiteiten in Jacksonville stopgezet. "We wachten op het besluit van Tampa Airport over wanneer die weer open is voor commerciƫle vluchten", meldt Southwest Airlines.
Idalia zorgt in kustplaatsen voor overstromingen en blaast daar bomen omver. De Amerikaanse president Joe Biden heeft maandag de noodtoestand afgekondigd voor grote delen van Florida. Gouverneur Ron DeSantis spoorde inwoners van zijn staat aan goed op te passen en geen risico's te nemen. De orkaan beweegt naar verwachting richting staten ten noorden van Florida.
Dinsdag richtte Idalia al schade aan op Cuba met onder meer overstromingen en stroomuitval. Inmiddels is de orkaan volgens het National Hurricane Center afgezwakt van categorie 4 naar categorie 3, maar blijft wel zeer gevaarlijk. Woensdagmiddag werden windsnelheden gemeten van 125 mijl per uur, ruim 200 kilometer.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.
25 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg 600 vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven.
34 minuten geledenWOODCLIFF LAKE (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant BMW heeft in 2025 voor het derde jaar op rij een recordaantal auto's verkocht in de Verenigde Staten. Dat komt vooral door een grote lokale productiefaciliteit, waarmee het luxemerk nieuwe importheffingen van de regering-Trump wist te omzeilen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Ook op Franse luchthavens zorgt sneeuwval voor uitval van vluchten. Een groot deel van de op woensdag geplande vluchten kan niet doorgaan, omdat personeel tijd nodig heeft om start- en landingsbanen sneeuwvrij te maken en ijs van vliegtuigen te halen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KLM waarschuwt reizigers voor oplichters die zich voordoen als klantenservicemedewerkers. De oplichters doen alsof ze bezig zijn met de compensatie van gedupeerde passagiers, schrijft de luchtvaartmaatschappij op de website.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt voor om in de aankomende meerjarenbegroting (2028-2034) een groter deel van het landbouwbudget eerder beschikbaar te stellen. Dat schrijft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in een brief aan de lidstaten en het Europees Parlement. Ze doet het voorstel in een belangrijke week voor een vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street liet dinsdag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau bereikte. Op de beursvloeren wordt vooral uitgekeken naar nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt, die later deze week verschijnen.
2 uur geleden