Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden vluchten VS geschrapt vanwege orkaan Idalia in Florida

Honderden vluchten VS geschrapt vanwege orkaan Idalia in Florida

SCHIPHOL (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen in de Verenigde Staten hebben meer dan 850 vluchten geschrapt vanwege orkaan Idalia. De orkaan bereikte woensdagmiddag de Amerikaanse staat Florida. Vluchten van en naar Schiphol hebben vooralsnog geen last van Idalia. "We houden het wel in de gaten", zegt een woordvoerster.

Vliegvelden in de plaatsen Tampa, Clearwater and Tallahassee in Florida liggen stil vanwege de orkaan. Luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines heeft daarnaast alle activiteiten in Jacksonville stopgezet. "We wachten op het besluit van Tampa Airport over wanneer die weer open is voor commerciƫle vluchten", meldt Southwest Airlines.

Idalia zorgt in kustplaatsen voor overstromingen en blaast daar bomen omver. De Amerikaanse president Joe Biden heeft maandag de noodtoestand afgekondigd voor grote delen van Florida. Gouverneur Ron DeSantis spoorde inwoners van zijn staat aan goed op te passen en geen risico's te nemen. De orkaan beweegt naar verwachting richting staten ten noorden van Florida.

Dinsdag richtte Idalia al schade aan op Cuba met onder meer overstromingen en stroomuitval. Inmiddels is de orkaan volgens het National Hurricane Center afgezwakt van categorie 4 naar categorie 3, maar blijft wel zeer gevaarlijk. Woensdagmiddag werden windsnelheden gemeten van 125 mijl per uur, ruim 200 kilometer.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verlaagt groeiverwachting economie om Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.

4 uur geleden
Broadcom onderuit na resultaten, Dow-Jonesindex vestigt record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.

5 uur geleden
Euroclear krijgt toegang tot berucht AI-model Mythos

BRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.

6 uur geleden
HSBC verdacht van hulp bij verduistering door centralebankbaas

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.

7 uur geleden
Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

9 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

10 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

11 uur geleden