Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden mensen op Dam voor Pro-Palestina demonstratie

Honderden mensen op Dam voor Pro-Palestina demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen hebben zich zondag op de Dam in Amsterdam verzameld voor een Pro-Palestina demonstratie.

Veel mensen hebben een vlag bij zich met de kleuren zwart, wit, groen en rood. Ook hebben mensen leuzen en steunbetuigingen op borden geschreven. De sfeer is rustig. De politie kijkt op afstand toe.

In Amsterdam is op het Beursplein een kleine groep betogers die Israƫlische vlaggen bij zich hebben. Ook hier is politie aanwezig.

Deze dagen zijn in Nederland en de rest van Europa meerdere Pro-Palestina betogingen bezig of aangekondigd zoals zondag in Enschede, Groningen en Eindhoven. De demonstraties zijn een reactie op oplopende spanningen tussen Israƫl en de Palestijnen. De luchtaanvallen gaan over en weer.

Meer uit Binnenland

Weet waar je aan begint, zegt Jetten tegen aanstaande collega's

DEN HAAG (ANP) - "Begrijp je dat je lid wordt van een kabinet dat op 66 zetels stoelt en dat je dus flink aan het werk moet om steun in de Kamer te vinden?" Die vraag zegt beoogd premier Rob Jetten deze week te stellen aan de aankomende bewindslieden wanneer zij een voor een bij hem langskomen.

5 minuten geleden
Dinsdag mogelijk ook nog treinen met rommel van carnavalsvierders

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.

8 minuten geleden
Veel minder baby's met RS-virus op ic dankzij inenting

BILTHOVEN (ANP) - Deze herfst en winter zijn er veel minder baby's op de intensive care opgenomen met een besmetting met het RS-virus, ziet het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Van eind september tot begin februari kwamen 43 baby's met RS op de ic terecht, terwijl dat er een jaar geleden in dezelfde periode 178 waren. Dat is een daling van 75 procent, die volgens het RIVM grotendeels is toe te schrijven aan de invoering van de RS-prik.

49 minuten geleden
Veiling gitaar Kooymans levert 28.000 euro op voor ALS-onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.

12 uur geleden
Vogelgriep bij pluimveebedrijf in Groningse Vlagtwedde

VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.

18 uur geleden
Vandaal betast vrouwen in Breda, plast in bus en bijt bij cel

BREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.

21 uur geleden
Rijkswaterstaat: pas rijstijl aan en hou rekening met gladheid

UTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.

21 uur geleden