Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden fans Maccabi Tel Aviv op de Dam in Amsterdam

Honderden fans Maccabi Tel Aviv op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv zich verzameld in aanloop naar de wedstrijd tegen Ajax donderdagavond. De fans zijn gehuld in geel-blauwe sjaals en shirts, de kleuren van de club, zingen liederen en springen op en neer. Op de Dam is ook veel politie aanwezig. De sfeer op het plein werd even onrustig toen een groepje mensen "Free Palestine" scandeerde, zag een verslaggever van het ANP.

Aanhangers van Maccabi richtten zich tegen het groepje dat de pro-Palestijnse leus riep, maar tot een confrontatie kwam het niet. Eerder werden ook twee mannen met een Palestijnse sjaal door de politie verzocht te vertrekken. Tussen de supporters op de Dam staan ook enkele mensen met gezichtsbedekking.

De gemeente heeft een aantal delen van Amsterdam, waaronder de Dam, aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Daardoor kan de politie iedereen in die gebieden van 13.00 tot 24.00 preventief fouilleren en controleren op het bezit van bijvoorbeeld vuurwerk. Een eerder aangekondigde pro-Palestijnse demonstratie werd door de Amsterdamse driehoek verplaatst van de Johan Cruijff ArenA naar het Anton de Komplein in Amsterdam-Zuidoost.

Ajax speelt om 21.00 uur tegen Maccabi Tel Aviv in de Europa League. Er worden 2600 fans van de Israëlische club in het uitvak verwacht. In de nacht van woensdag op donderdag waren op meerdere plekken in de stad spanningen, meldde de politie, mogelijk als gevolg van de wedstrijd.

Meer uit Binnenland

ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

36 minuten geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

57 minuten geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

1 uur geleden
Persoon met hantavirus van thuisquarantaine naar ziekenhuis

BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.

2 uur geleden
Vier tenten Rode Kruis neergezet voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.

2 uur geleden
Aangekondigde spoorblokkade XR wordt niet toegestaan

UTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten. XR zegt in een reactie de actie, gericht tegen Israël, zaterdag desondanks door te willen zetten.

2 uur geleden
WHO meldt nog een besmettingsgeval hantavirus in Nederland

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.

3 uur geleden