Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden doden gemeld na aardbeving in Afghanistan

Honderden doden gemeld na aardbeving in Afghanistan

KABUL (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het dodental door de zware aardbeving in Afghanistan loopt steeds verder op. Het Afghaanse ministerie van Binnenlandse Zaken spreekt over ongeveer 622 overleden slachtoffers. Meer dan 1500 mensen raakten gewond.

De aardbeving trof het door de Taliban bestuurde land rond middernacht (plaatselijke tijd) en zou een kracht van 6.0 hebben gehad. Het epicentrum bevond zich op ongeveer 27 kilometer van de stad Jalalabad. Journalisten van persbureau AFP melden dat gebouwen stonden te schudden, van de Afghaanse hoofdstad Kabul tot de hoofdstad van buurland Pakistan, Islamabad. Later in de nacht volgde een reeks naschokken.

Op beelden is te zien dat helikopters worden ingezet om slachtoffers af te voeren. Inwoners helpen de autoriteiten met het dragen van gewonden naar ambulances. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat in de provincie Kunar zeker drie dorpen zijn verwoest door het natuurgeweld. Ook op andere plekken zou er veel schade zijn. De autoriteiten proberen nog om afgelegen plaatsen te bereiken.

Afghanistan wordt vaak getroffen door aardbevingen. In oktober 2023 vielen daardoor nog zo'n 1500 doden, volgens VN-cijfers. Het land bevindt zich internationaal in een isolement sinds de fundamentalistische Taliban er in 2021 de macht grepen. Wel bood buurland Iran hulp aan na de aardbeving. Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat hulp geboden kan worden bij hulpverlening en het reddingswerk in getroffen gebieden.

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

4 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

4 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

7 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

7 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

9 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

9 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

9 uur geleden