Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden doden gemeld na aardbeving in Afghanistan

Honderden doden gemeld na aardbeving in Afghanistan

KABUL (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het dodental door de zware aardbeving in Afghanistan loopt steeds verder op. Het Afghaanse ministerie van Binnenlandse Zaken spreekt over ongeveer 622 overleden slachtoffers. Meer dan 1500 mensen raakten gewond.

De aardbeving trof het door de Taliban bestuurde land rond middernacht (plaatselijke tijd) en zou een kracht van 6.0 hebben gehad. Het epicentrum bevond zich op ongeveer 27 kilometer van de stad Jalalabad. Journalisten van persbureau AFP melden dat gebouwen stonden te schudden, van de Afghaanse hoofdstad Kabul tot de hoofdstad van buurland Pakistan, Islamabad. Later in de nacht volgde een reeks naschokken.

Op beelden is te zien dat helikopters worden ingezet om slachtoffers af te voeren. Inwoners helpen de autoriteiten met het dragen van gewonden naar ambulances. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat in de provincie Kunar zeker drie dorpen zijn verwoest door het natuurgeweld. Ook op andere plekken zou er veel schade zijn. De autoriteiten proberen nog om afgelegen plaatsen te bereiken.

Afghanistan wordt vaak getroffen door aardbevingen. In oktober 2023 vielen daardoor nog zo'n 1500 doden, volgens VN-cijfers. Het land bevindt zich internationaal in een isolement sinds de fundamentalistische Taliban er in 2021 de macht grepen. Wel bood buurland Iran hulp aan na de aardbeving. Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat hulp geboden kan worden bij hulpverlening en het reddingswerk in getroffen gebieden.

Meer uit Buitenland

Krant: Rusland verdacht van jammen vliegtuig Von der Leyen

BRUSSEL (ANP) - Het vliegtuig van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft zonder elektronische navigatie moeten landen in Bulgarije, meldt de Financial Times (FT). De systemen werden langdurig gejamd. Onderzoekers gaan uit van een Russische verstoringsoperatie.

8 minuten geleden
Poetin zegt Erdogan dat hij blij is met rol Turkije in Oekraïne

TIANJIN (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin is blij met de rol die Turkije speelt bij het vredesproces in Oekraïne, zei hij in gesprek met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan. Ze spraken elkaar op een top in China.

31 minuten geleden
Dodental Afghanistan boven de 800 na aardbeving

KABUL (ANP/AFP) - Het dodental na een zware aardbeving in Afghanistan is opgelopen naar achthonderd in de provincie Kunar. Daar raakten ook zo'n 2500 mensen gewond, stellen de Afghaanse autoriteiten. In de provincie Nangarhar worden twaalf doden en 255 gewonden gemeld.

36 minuten geleden
Zelensky en Europa donderdag verder met veiligheidsgaranties

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders die met hem aan veiligheidsgaranties werken, spreken elkaar donderdag weer over een uitweg uit de oorlog met Rusland. Zelensky ontmoet in Parijs meerdere leiders, meldt persbureau AFP.

48 minuten geleden
Politie Australië waarschuwt helpers voortvluchtige schutter

CANBERRA (ANP) - Een voortvluchtige Australiër die wordt verdacht van het doden van politiemensen, krijgt vermoedelijk hulp. De politie meldde op een persconferentie dat mensen weten waar hij zich bevindt en dat niet melden. "Je maakt je schuldig aan een zeer ernstig misdrijf door Dezi Freeman te verbergen of te helpen ontsnappen", zei een hoge politiefunctionaris.

2 uur geleden
Poetin wil banden aanhalen met India en zijn 'goede vriend' Modi

TIANJIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft tijdens de top in het Chinese Tianjin een ontmoeting gehad met de Indiase premier Narendra Modi. Poetin noemde hem zijn "goede vriend" en zei dat hij de banden met India wil aanhalen.

2 uur geleden
Houthi's melden raketaanval op olietanker

SANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een olietanker in de Rode Zee te hebben beschoten. Maritieme waarnemers bevestigen de raketaanval, maar stellen dat die het vaartuig heeft gemist.

2 uur geleden