Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden bij uitvaart 9-jarig slachtoffer steekpartij Southport

Honderden bij uitvaart 9-jarig slachtoffer steekpartij Southport

SOUTHPORT (ANP/AFP/RTR) - Honderden mensen zijn zondag bijeengekomen in Southport voor de uitvaart van een 9-jarig meisje dat werd gedood bij de steekpartij tijdens een dansles eind vorige maand. In een kerk in de kustplaats werd tijdens een emotionele ceremonie afscheid genomen van Alice da Silva Aguiar.

De kist werd vervoerd op een koets getrokken door twee paarden. Langs de weg stonden vele toeschouwers die applaudisseerden toen de begrafenisstoet langstrok. Aanwezigen in de kerk was gevraagd om witte kleding te dragen, een traditie in Portugal, waar de ouders van Alice vandaan komen.

De steekpartij leidde tot gewelddadige rellen door het hele land, gevoed door desinformatie over de identiteit van de dader. Op internet circuleerden onjuiste berichten dat de dader een moslimimmigrant was. De ouders van Alice hadden de politiechef van het graafschap Merseyside gevraagd op de begrafenis een oproep te doen tot kalmte.

Aangeklaagd

"Ik hoop dat iedereen die de afgelopen dertien dagen heeft deelgenomen aan de gewelddadige wanorde in onze straten, hun hoofd laat hangen uit schaamte over de pijn die ze jullie, een rouwende familie, hebben aangedaan", sprak politiechef Serena Kennedy op de uitvaart.

Bij de steekpartij tijdens een dansles met Taylor Swift-thema kwamen ook nog twee andere meisjes om het leven, Bebe King (6) en Elsie Dot Stancombe (7). Tien anderen raakten gewond, onder wie acht kinderen. De gewonden zijn inmiddels allemaal uit het ziekenhuis ontslagen.

De in het VK geboren Axel Rudakubana is aangeklaagd voor moord en poging tot moord vanwege de aanval. Zijn ouders komen uit het overwegend christelijke Rwanda. Een motief is nog niet bekend.

Meer uit Buitenland

Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

3 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

4 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

4 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

5 uur geleden
Interim-president Venezuela vervangt topmilitairen

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.

5 uur geleden
Reddingswerkers veroorzaken ongelukken om te kunnen helpen

LÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.

6 uur geleden