Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderden Australiërs uit China naar Christmas Island

Honderden Australiërs uit China naar Christmas Island

SYDNEY (ANP/RTR) - Honderden Australiërs zijn vanuit de Chinese regio Wuhan overgebracht naar Christmas Island. De 241 evacués arriveerden dinsdag op het eilandje zo'n 2000 kilometer van het Australische vasteland. Ze moeten er zeker veertien dagen in quarantaine blijven voordat ze verder mogen reizen.

Volgens de Australische minister van Volksgezondheid Greg Hunt hebben 239 mensen negatief getest op het coronavirus, bij twee personen is het niet zeker maar lijkt het risico dat ze zijn besmet minimaal. "Alle reizigers, zo heb ik gehoord, zijn onderzocht en er zijn geen vastgestelde gevallen van het coronavirus", aldus de bewindsman.

De Australische regering heeft toestemming gevraagd voor een tweede repatriëringsvlucht uit de Chinese provincie Hubei waar Wuhan ligt. Circa zeshonderd Australiërs zouden zich in de zwaar getroffen regio hebben opgehouden. Woensdag vertrekt een vlucht met zeventig Nieuw-Zeelanders en vijftig Australiërs naar Auckland. Die laatste groep wordt van daaruit meteen overgevlogen naar Christmas Island.

Meer uit Buitenland

EU-beschermingsgarantie voor Groenland blijft onduidelijk

BRUSSEL (ANP) - Het blijft nog onduidelijk of Denemarken kan terugvallen op een Europese beschermingsafspraak als de Verenigde Staten Groenland onder dwang zouden overnemen. De Europese Commissie zei eerder dat het verdragsartikel ook voor dat overzeese gebiedsdeel geldt, maar wil daarover nu geen uitsluitsel meer geven. Experts zijn het erover oneens en Nederland stelde eerder dat zulke gebieden niet op de EU-bescherming kunnen rekenen.

9 minuten geleden
Bloomberg: Witkoff en Kushner naar Moskou voor ontmoeting Poetin

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en onderhandelaar Jared Kushner willen binnenkort naar Moskou reizen om de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten. Ze willen de nieuwste conceptvredesvoorstellen presenteren om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

14 minuten geleden
Denemarken wil meer troepen en meer NAVO in Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken stuurt zelf meer militairen naar Groenland, maar wil ook dat de NAVO zichtbaarder wordt. De minister van Defensie van het land, Troels Lund Poulsen, heeft dat gezegd in een schriftelijke verklaring aan persbureau AFP. Later woensdag gaat de Deense regering in het Witte Huis in overleg met de Amerikanen, die naar eigen zeggen Groenland in handen willen krijgen.

15 minuten geleden
Vertegenwoordigers Iran en VS niet meer in direct overleg

TEHERAN (ANP/RTR) - De directe communicatie tussen de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi is tot nader order stilgelegd. Dat zegt een hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Hoofd Iraanse rechtspraak zegt betogers snel te berechten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.

2 uur geleden
HRANA: dodental bij Iraanse protesten boven de 2500

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.

4 uur geleden
Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

7 uur geleden