Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honderdduizenden gelovigen onthalen paus bij heiligdom Fátima

Honderdduizenden gelovigen onthalen paus bij heiligdom Fátima

FATIMA (ANP/AFP) - Honderdduizenden gelovigen hebben paus Franciscus toegejuicht bij een bezoek aan het heiligdom van Fátima in Portugal. Toeschouwers gilden en zwaaiden toen de 86-jarige kerkvorst langzaam langsreed in zijn pausmobiel, nadat hij eerder vanuit Lissabon was ingevlogen met een helikopter.

De autoriteiten schatten dat zo'n 200.000 gelovigen naar het beroemde heiligdom waren getrokken. De paus stopte herhaaldelijk om baby's op het hoofd te kussen. Hij gaat bij het heiligdom bidden met zieke en gehandicapte jongeren en zal ook nog een speech geven. Daarna keert Franciscus terug naar de Portugese hoofdstad.

Sommige gelovigen waren vrijdag al naar het heiligdom gegaan om een goede plek te bemachtigen. De paus brengt een meerdaags bezoek aan Portugal vanwege de Wereldjongerendagen, een internationale bijeenkomst voor rooms-katholieke jongeren.

Franciscus zal zondag op de slotdag nog een mis leiden. Gelovigen moeten dan temperaturen trotseren die kunnen oplopen tot 39 graden. De autoriteiten hebben opgeroepen veel water te drinken.

Meer uit Buitenland

Dodental door noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië loopt opnieuw op

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.

50 minuten geleden
Israël doodt twee Palestijnse verdachten op Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.

58 minuten geleden
Paus sluit eerste buitenlandreis af met grote mis in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.

1 uur geleden
Oekraïens leger ontkent inname Pokrovsk door Rusland

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.

2 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.

3 uur geleden
VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

4 uur geleden
Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

7 uur geleden