Honderdduizenden gelovigen onthalen paus bij heiligdom Fátima
FATIMA (ANP/AFP) - Honderdduizenden gelovigen hebben paus Franciscus toegejuicht bij een bezoek aan het heiligdom van Fátima in Portugal. Toeschouwers gilden en zwaaiden toen de 86-jarige kerkvorst langzaam langsreed in zijn pausmobiel, nadat hij eerder vanuit Lissabon was ingevlogen met een helikopter.
De autoriteiten schatten dat zo'n 200.000 gelovigen naar het beroemde heiligdom waren getrokken. De paus stopte herhaaldelijk om baby's op het hoofd te kussen. Hij gaat bij het heiligdom bidden met zieke en gehandicapte jongeren en zal ook nog een speech geven. Daarna keert Franciscus terug naar de Portugese hoofdstad.
Sommige gelovigen waren vrijdag al naar het heiligdom gegaan om een goede plek te bemachtigen. De paus brengt een meerdaags bezoek aan Portugal vanwege de Wereldjongerendagen, een internationale bijeenkomst voor rooms-katholieke jongeren.
Franciscus zal zondag op de slotdag nog een mis leiden. Gelovigen moeten dan temperaturen trotseren die kunnen oplopen tot 39 graden. De autoriteiten hebben opgeroepen veel water te drinken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
4 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
5 uur geleden