Honderdduizenden gelovigen onthalen paus bij heiligdom Fátima
FATIMA (ANP/AFP) - Honderdduizenden gelovigen hebben paus Franciscus toegejuicht bij een bezoek aan het heiligdom van Fátima in Portugal. Toeschouwers gilden en zwaaiden toen de 86-jarige kerkvorst langzaam langsreed in zijn pausmobiel, nadat hij eerder vanuit Lissabon was ingevlogen met een helikopter.
De autoriteiten schatten dat zo'n 200.000 gelovigen naar het beroemde heiligdom waren getrokken. De paus stopte herhaaldelijk om baby's op het hoofd te kussen. Hij gaat bij het heiligdom bidden met zieke en gehandicapte jongeren en zal ook nog een speech geven. Daarna keert Franciscus terug naar de Portugese hoofdstad.
Sommige gelovigen waren vrijdag al naar het heiligdom gegaan om een goede plek te bemachtigen. De paus brengt een meerdaags bezoek aan Portugal vanwege de Wereldjongerendagen, een internationale bijeenkomst voor rooms-katholieke jongeren.
Franciscus zal zondag op de slotdag nog een mis leiden. Gelovigen moeten dan temperaturen trotseren die kunnen oplopen tot 39 graden. De autoriteiten hebben opgeroepen veel water te drinken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
8 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
9 uur geleden