Honderdduizenden gelovigen onthalen paus bij heiligdom Fátima
FATIMA (ANP/AFP) - Honderdduizenden gelovigen hebben paus Franciscus toegejuicht bij een bezoek aan het heiligdom van Fátima in Portugal. Toeschouwers gilden en zwaaiden toen de 86-jarige kerkvorst langzaam langsreed in zijn pausmobiel, nadat hij eerder vanuit Lissabon was ingevlogen met een helikopter.
De autoriteiten schatten dat zo'n 200.000 gelovigen naar het beroemde heiligdom waren getrokken. De paus stopte herhaaldelijk om baby's op het hoofd te kussen. Hij gaat bij het heiligdom bidden met zieke en gehandicapte jongeren en zal ook nog een speech geven. Daarna keert Franciscus terug naar de Portugese hoofdstad.
Sommige gelovigen waren vrijdag al naar het heiligdom gegaan om een goede plek te bemachtigen. De paus brengt een meerdaags bezoek aan Portugal vanwege de Wereldjongerendagen, een internationale bijeenkomst voor rooms-katholieke jongeren.
Franciscus zal zondag op de slotdag nog een mis leiden. Gelovigen moeten dan temperaturen trotseren die kunnen oplopen tot 39 graden. De autoriteiten hebben opgeroepen veel water te drinken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
2 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
4 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
5 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
6 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
6 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
7 uur geleden