Honderdduizenden gelovigen onthalen paus bij heiligdom Fátima
FATIMA (ANP/AFP) - Honderdduizenden gelovigen hebben paus Franciscus toegejuicht bij een bezoek aan het heiligdom van Fátima in Portugal. Toeschouwers gilden en zwaaiden toen de 86-jarige kerkvorst langzaam langsreed in zijn pausmobiel, nadat hij eerder vanuit Lissabon was ingevlogen met een helikopter.
De autoriteiten schatten dat zo'n 200.000 gelovigen naar het beroemde heiligdom waren getrokken. De paus stopte herhaaldelijk om baby's op het hoofd te kussen. Hij gaat bij het heiligdom bidden met zieke en gehandicapte jongeren en zal ook nog een speech geven. Daarna keert Franciscus terug naar de Portugese hoofdstad.
Sommige gelovigen waren vrijdag al naar het heiligdom gegaan om een goede plek te bemachtigen. De paus brengt een meerdaags bezoek aan Portugal vanwege de Wereldjongerendagen, een internationale bijeenkomst voor rooms-katholieke jongeren.
Franciscus zal zondag op de slotdag nog een mis leiden. Gelovigen moeten dan temperaturen trotseren die kunnen oplopen tot 39 graden. De autoriteiten hebben opgeroepen veel water te drinken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
56 minuten geledenTORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
4 uur geleden